Dbaj o meble, by cieszyć się nimi przez wiele lat

Kiedy już urządzimy swoje wymarzone mieszkanie i kupimy wszystkie sprzęty, chcemy, aby efekt nowości utrzymał się jak najdłużej. Przy odpowiedniej pielęgnacji i dbaniu o porządek nasze wnętrze może przez długi czas zachwycać świeżością, a meble będą wyglądały jak nowe przez wiele lat.

Jak zadbać o meble, aby długo z nich korzystać

Zazwyczaj podczas codziennych porządków nie przywiązujemy za bardzo wagi do sposobów i środków stosowanych do sprzątania. Mamy swoje nawyki, które stosujemy od lat, bo są najszybsze i najwygodniejsze. Jednak często jest to błąd, ponieważ wystarczy trochę wiedzy i kilka prostych trików, aby sprawić, że nasze meble zachowają blask na dłużej. Szczególnie duże znaczenie ma rodzaj używanych środków czyszczących. Np. stoliki, które należą do mebli bardzo często przecieranych, szczególnie kiedy są drewniane mogą bardzo łatwo się zniszczyć, przebarwić czy zarysować jeśli będziemy do ich czyszczenia używać niewłaściwych środków chemicznych lub zbyt szorstkich gąbek.

Szczególnej troski wymagają też meble ze skóry. Najlepiej wyczyścimy je lekko wilgotną szmatką namoczoną w wodzie z szarym mydłem, można też sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Warto zwrócić uwagę na materace na naszych łóżkach. Ich czyszczenie jest zazwyczaj bardzo trudne ze względu na rozmiary. Rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego pokrowca, który można łatwo zdjąć i wyprać.

Odpowiednio czyszczone i konserwowane meble, jeśli tylko są dobrej jakości, mogą służyć nawet kilku pokoleniom. Warto o nie zadbać, ponieważ zazwyczaj wydaliśmy na nie sporo pieniędzy. Jeśli będą czyste i lśniące nasze mieszkanie będzie przez długie lata wyglądać jakbyśmy niedawno się do niego wprowadzili.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =