Co zrobić, aby dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu?

Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerami, telewizorami, czy też tabletami. Zważywszy na ten fakt, zabawy na świeżym powietrzu są coraz mniej popularne wśród maluchów, jak i ich rodziców. Zatem, jak sprawić, aby dziecko spędzało więcej czasu poza domem? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Dlaczego zabawy na świeżym powietrzu są dla dziecka o wiele lepsze niż spędzanie czasu w domu?

Chcąc zachęcić malucha do zabaw na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o mini koszykówce dla dzieci. Gra ta uczy bowiem koordynacji, kształtuje w młodym człowieku chęć rywalizacji sportowej, czy też pozwala na spędzanie wspólnego czasu z rodzicami. Oczywiście, istnieje także wiele innych rodzajów zabaw, które świetnie sprawdzą się na świeżym powietrzu. Maluchom w większości przypadków wystarczy zwykła piłka i odrobina zaangażowania ze strony rodziców, aby móc się świetnie bawić przez wiele godzin.

Eksperci zajmujący się problematyką wychowania maluchów mówią również stanowcze tak zjeżdżalniom ogrodowym dla dzieci. Należy bowiem pamiętać, iż woda jest dla wielu maluchów środowiskiem wręcz naturalnym. Dzieci świetnie czują się podczas wszelkiego rodzaju zabaw w basenach, czy też na zjeżdżalniach wodnych. Po prawdzie, ze zjeżdżalni ogrodowych można korzystać przez ograniczoną ilość dni w roku. Abstrahując jednak od tego faktu, ilość zabawy, jaką może dostarczyć maluchom zabawa w wodzie, jest warta zainwestowania każdej ilości pieniędzy. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + dziewiętnaście =