Głośny układ wydechowy w aucie – jak go zniwelować?

Układ wydechowy to ważny element każdego pojazdu. Rozwiązanie to nie należy do skomplikowanych, nie mniej jednak – w przypadku awarii – potrafi utrudnić eksploatację samochodu, czego najlepszym potwierdzeniem jest męczący hałas wydobywający się z tłumika.

Naprawiać czy wymieniać?

Samochód to to podstawowe narzędzie komunikacji, w rzeczy samej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez auta. Wiadomo jednak, że pojazdy mechaniczne mogą ulec mniej lub bardziej poważnej awarii – dotyczy to również układu wydechowego. W tej sytuacji pojawia się pytanie: naprawiać czy wymienić niesprawne elementy? Wbrew pozorom trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza, gdy rzecz dotyczy nowszych modeli, które okazują się zdecydowanie bardziej wymagające od swoich poprzedników. Nic więc dziwnego, że większość mechaników od razu proponuje wymianę tłumika lub rur wydechowych, przywracając tym samym pojazd do pierwotnej sprawności.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia wspomnianych elementów jest korozja. Warto nadmienić, że łatanie przerdzewiałego tłumika czy rury wydechowej to rozwiązanie krótkotrwałe – wcześniej lub później problem powróci, wymiana skorodowanych elementów okazuje się więc w tym przypadku optymalną alternatywą. Jeśli zaistnieje konieczność wymiany tłumika samochodowego, można go dostać na https://pamaku.pl/tlumiki-opel-astra-astra-ii-1998-2004-i1041.html.

Częstą przyczyną problemów w obrębie układu wydechowego jest również zapchany filtr, którego zadaniem jest neutralizowanie spalin odprowadzanych przez układ wydechowy, czyli eliminowanie emisji czarnego dymu, charakterystycznego przede wszystkim dla pojazdów typu diesel. W przypadku awarii katalizatora pojazd zaczyna się dławić i dusić, a jego użytkowanie bardzo najczęściej okazuje się niemożliwe. Przykładowo, jeżeli awarii uległ filtr DPF Passat B6 cena nowego elementu jest adekwatna do jakości wspomnianego rozwiązania, niwelując uciążliwości w zakresie eksploatacji pojazdu. Co więcej, dobrej jakości części zamienne gwarantują także zminimalizowanie wydzielanych spalin.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =