Polecamy

Wypalanie plazmą CNC – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie plazmowe CNC to bardzo szybki, wydajny i opłacalny sposób wycinania skomplikowanych części z blach. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych ilości, prototypów i małych partii, ale nie dla produkcji na dużą skalę.

Wypalanie plazmą CNC wykorzystuje łuk elektryczny o wysokim napięciu do wypalania materiału z powierzchni blachy stalowej lub innego materiału, co pozwala operatorowi na wytrawianie dowolnych kształtów. Powstałe w ten sposób cięcie może być wykonane na dowolną głębokość, dzięki czemu doskonale nadaje się do frezowania skomplikowanych kształtów.

Wypalanie plazmowe CNC jest świetną alternatywą dla tradycyjnego cięcia płomieniowego i laserowego. Główne zalety cięcia plazmowego to:

Szybkość 

Cięcie plazmowe może być wykonane w ciągu sekund lub minut w zależności od złożoności projektu. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla prototypów, gdzie może być potrzebne tylko jedno lub dwa małe cięcia, a nie cały arkusz wycięty tradycyjnymi metodami.

Koszt 

Cięcie plazmowe jest zazwyczaj tańsze niż wiele innych form wytwarzania, ponieważ nie wykorzystuje drogich materiałów, takich jak strumienie wody czy lasery; to tylko energia elektryczna i powietrze! Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na swoim prototypie, to cięcie plazmowe jest najlepszym rozwiązaniem!

Wszechstronność 

Przecinarki plazmowe mogą być używane do każdego rodzaju materiału, w tym stali, aluminium i blachy ze stali nierdzewnej między innymi; istnieją nawet maszyny, które automatycznie przecinają szkło o grubości do 1 mm!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bal przebierańców – za co przebrać naszą pociechę?
Bal przebierańców – za co przebrać naszą pociechę?
Bal przebierańców to okazja, by jako rodzic, wykazać się odrobiną fantazji. Nasza pociecha w takiej sytuacji zazwyczaj chce być najpopularniejszą […]
Jak zaaranżować udany ślub i wesele w plenerze?
Jak zaaranżować udany ślub i wesele w plenerze?
Z roku na rok coraz więcej młodych par decyduje się na zorganizowanie ślubu oraz wesela na łonie natury, dzięki czemu […]
Jakie są rodzaje namiotów weselnych?
Jakie są rodzaje namiotów weselnych?
Namiot weselny to konstrukcja, najczęściej z okrągłym lub daszkowym dachem, pod którym może odbyć się ceremonia ślubna. Często wykonany jest […]
Ostatnie wpisy