Polecamy

Jakie funkcje ma idealny telefon dla seniorów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejsi seniorzy są obeznani z technologią i chcą dotrzymywać kroku swoim wnukom. Ale mają też specjalne potrzeby, które mogą sprawić, że korzystanie z telefonu komórkowego lub tabletu będzie niewygodnym doświadczeniem.

Idealny telefon dla seniora miałby duży, czytelny ekran i duże, wyraźne przyciski. Powinien mieć dobry aparat, abyś mógł robić zdjęcia swojej rodzinie i przyjaciołom. Telefon komórkowy dla seniorów powinien być łatwy w użyciu, z prostym designem i niewielką ilością dodatkowych funkcji, które mogłyby zmylić kogoś, kto nie jest zaznajomiony z technologią.

Najlepsze telefony dla seniorów powinny mieć:

Duży ekran

Jeśli senior ma zamiar trzymać swoje urządzenie zawsze pod ręką, powinien mieć łatwą widoczność ekranu. Duży wyświetlacz pomaga w tym – nawet jeśli oznacza to poświęcenie niektórych rozdzielczości lub czasu pracy baterii na rzecz większego rozmiaru wyświetlacza.

Łatwe w użyciu oprogramowanie

Prosty interfejs jest ważny dla każdego, kto uczy się korzystać ze smartfona po raz pierwszy, ale jest szczególnie ważny dla seniorów, którzy mogą nie być obeznani z technologią.

Fizyczne przyciski zamiast ekranów dotykowych lub rysików

Większość smartfonów w dzisiejszych czasach opiera się na pojemnościowych ekranach dotykowych i wirtualnych klawiaturach, z których żadna nie jest idealna dla seniorów, którzy mogą mieć problemy ze zdolnościami motorycznymi lub mają artretyzm, który utrudnia korzystanie z takich urządzeń.

Dobry aparat

Dobry aparat jest ważny dla seniorów, którzy chcą zrobić zdjęcia swoim wnukom lub wysłać im maila z załącznikiem w postaci zdjęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od czego zacząć projekt własnego wymarzonego domu?
Od czego zacząć projekt własnego wymarzonego domu?
Zaprojektowanie własnego mieszkania okazuje się częściej o wiele bardziej wymagające, niż na początku większość osób przypuszcza. Duża grupa ludzi planuje […]
Jaką biżuterię ubrać na ślub?
Jaką biżuterię ubrać na ślub?
Ślub to dla każdej kobiety jedno z najważniejszych wydarzeń w całym życiu, dlatego powinna wówczas czuć się wyjątkowo pięknie i […]
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Klimatyzatory to już w zasadzie niezbędny element w biurach, samochodach czy sklepach. Pomagają wentylować pomieszczenia oraz regulować temperaturę, zapewniając komfort […]
Ostatnie wpisy