W jakich branżach może się przydać kurs z excela?

Wysoka konkurencyjność na rynku pracy sprawia, że poszukujący zatrudnienia muszą wykazać się wieloma umiejętnościami. Pracodawcy obecnie zwracają uwagę nie tylko na kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, ale cenią również rzutkość i dodatkowe kompetencje kandydata. Dlatego tak ważne jest, aby starać się stale poszerzać swoje horyzonty o nowe umiejętności.

Nie tylko finanse

Jedną z najbardziej pożądanych umiejętności, jakich szukają pracodawcy i która jest weryfikowana w ramach procesu rekrutacyjnego, jest znajomość Excela. Jest to program komputerowy, który okazuje się nieodzowny w większości branż i firm. To podstawowe narzędzie pracy księgowego oraz specjalistów od spraw płac i finansów. W tych branżach wymagana jest bardzo dobra znajomość formuł obliczeniowych, umiejętność tworzenia bilansów i skomplikowanych raportów bazujących na wielu dokumentach. Jeśli mowa o raportach, działem, gdzie sprawna obsługa tego programu jest także mile widziana, jest HR. Znajomość zaawansowanych funkcji pozwala na wydajne zarządzanie teczką pracowniczą oraz zwiększa precyzyjność i minimalizuje ryzyko pomyłek. Nie tylko specjaliści powinni umieć sprawnie korzystać z Excela. Jego znajomość, podobnie jak reszty programów pakietu MS Office, jest niezbędna w pracy każdej sekretarki i asystentki.

Odrębną grupę, w której znajomość Excela od podszewki przekłada się na lepszą wydajność pracy i oszczędność czasu, stanowią menadżerowie i biznesmeni. Używając w codziennej pracy tego programu, są oni w stanie nie tylko lepiej zarządzać firmą czy kapitałem ludzkim, ale także są stanie sporządzać prognozy i analizy opłacalności na podstawie dokładnych wyliczeń i zestawień.

Jeśli szukasz kursu z Excela, który będzie odpowiednio dopasowany do Twojego poziomu wiedzy, postaw na profesjonalne szkolenia i odwiedź stronę https://szkoleniaexcel.com. W ramach oferty możesz skorzystać z indywidualnych zajęć lub warsztatów. Będziesz także w stanie dobrać kurs do Twojego poziomu zaawansowania i branży, w jakiej pracujesz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =