Polecamy

Dlaczego warto pić alkaliczną wodę zjonizowaną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteśmy zbudowani w 3/4 z wody. Dbanie o bilans wody w organizmie jest niezbędne dla zdrowia. Gdy jesteśmy odwodnieni, czujemy zmęczenie, boli nas głowa, psuje nam się termoregulacja – generalnie nasz organizm gorzej funkcjonuje, gdyż nie potrafi magazynować większej ilości wody. Dlatego kluczowe jest, by ciągle uzupełniać braki.  Szczególnie, że dieta wielu ludzi bogata jest w białko i sód, co dodatkowo zwiększa eliminację wody z ustroju. Lekarze sugerują, że mężczyźni powinni przyjmować ok. 2,5 litra wody dziennie, kobiety zaś – 2 litry.

Jaką wodę powinniśmy pić?

Nie bez znaczenia jest to, co pijemy. Odpowiedni wybór wody jest niezwykle cenny, dobrze dobrana woda nie tylko gasi pragnienie, ale także poprawia nasze samopoczucie, lepiej się czujemy. Woda złej jakości działa bardzo iluzorycznie – tylko na chwilę gasi pragnienie, dodatkowo – wypłukuje cenne składniki i minerały z organizmu.

No dobrze, co więc zatem pić? Bardzo ważne jest sprawdzenie kwasowości pitej wody. W tym celu należy użyć miernik pH. Ważne jest, by wybierać wodę o jak najwyższym pH, czyli wodę jak najbardziej alkaliczną o odpowiednim składzie jonów. Jest to wodą o parametrach i właściwościach najbardziej zbliżonych do płynów ustrojowych.

Wiemy już, jaką pić wodę – ale gdzie taką znaleźć?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – alkaliczną wodę zjonizowaną możesz mieć wszędzie – w domu, pracy. Wystarczy zaopatrzyć się w proste urządzenie do filtracji i produkcji wody alkalicznej takie jak np. na stronie https://sklep.water-star.pl/jonizatory-wody-inf-18.html. Są to urządzenia coraz częściej stosowane, pozytywnie oceniane przez użytkowników. W tychże urządzeniach wykorzystywane jest zjawisko elektrolizy, reakcje chemiczne zwiększają też predyspozycje do gromadzenia minerałów, tj. wapnia, potasu czy magnezu.

Właściwości prozdrowotne alkalicznej wody zjonizowanej

Przede wszystkim woda ta jest naturalnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że potrafi zniwelować wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki atakują zdrowe komórki, zaburzają ich funkcjonowanie, przyczyniają się do powstawania wielu chorób. Przypuszcza się, że obecne środowisko przyczynia się do dużej ilości wygenerowanych wolnych rodników. Picie wody, która zmniejsza ich ilość, stanowi więc ważną prewencję przez chorobami.

Alkaliczna woda zjonizowana skuteczniej dostarcza tlen komórkom dzięki obecności jonów wodorowych. Zawiera także jony metali alkalicznych, które neutralizując pozostałości kwasowe, przyczyniają się do zmniejszenia zakwaszenia organizmu. Woda ta ewidentnie dobrze radzi sobie z negatywnymi skutkami zanieczyszczenia środowiska i szybkiego trybu życia.

Każda komórka organizmu zawiera wodę. Gdy uświadomimy sobie jej rolę wody w naszym życiu, zdamy sobie sprawę, że musimy dbać o dobre nawodnienie. Przyczyni się to przede wszystkim do poprawy stanu naszego zdrowia i komfortu życia. Warto jednak sięgać po dobrą wodę, po wodę o najbardziej korzystnych dla naszego organizmu właściwościach. Bo – jak widać – może mieć ona nawet lecznicze właściwości, pomagać w walce z chorobami nerek, układu krążenia czy trawienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dane są istotne przy wycenie usługi kurierskiej?
Jakie dane są istotne przy wycenie usługi kurierskiej?
Obecny rozwój firm kurierskich sprawia, że wysłanie paczki, której miejscem docelowym jest państwo znajdujące się po drugiej stronie globu, nie […]
Nowoczesne regały metalowe – gdzie najlepiej je kupić?
Nowoczesne regały metalowe – gdzie najlepiej je kupić?
Regały metalowe nie muszą kojarzyć się tylko z wyposażeniem garażu. Odpowiednia aranżacja wnętrza i dobór kolorystyki mebli pozwoli na uniwersalność […]
Jak szybciej wrócić do zdrowia po kontuzji?
Jak szybciej wrócić do zdrowia po kontuzji?
Miałeś kontuzję lub operację i nie poprawia Ci się stan zdrowia. Nadszedł czas, aby zobaczyć fizjoterapeutę. Czym zajmuje się fizjoterapeuta? […]
Ostatnie wpisy