W jakich sytuacjach będzie wskazana pomoc adwokata?

Adwokat jest specjalistą gruntownie wykształconym w dziedzinie prawa, który udziela pomocy w zakresie pomocy prawnej. Potocznie jest nazywany mecenasem. Określenia tego używa się nie tylko w rozmowach z taką osobą, ale również w pismach urzędowych. Jaki zakres zadań obejmuje ten zawód?

Sprawy, którymi zajmuje się adwokat

Adwokat służy swoją pomocą w różnych dziedzinach. Między innymi udziela pomocy prawnej. Poza tym opracowuje projekty aktów prawnych, sporządza opinie, tworzy statuty, umowy i inne dokumenty natury prawnej. Występuje przed sądami oraz urzędami. Rolą adwokat jest obrona oskarżonych w sprawach karnych oraz reprezentowanie klienta przed sądami w sprawach cywilnych. Niektóre kancelarie prawne, takie jak m.in. https://www.adwokatpiwowarski.com/ świadczą usługi w bardzo wielu dziedzinach prawnych

Doradztwo ukierunkowane

W niektórych przypadkach adwokaci zawężają swoje doradztwo czy działalność do określonej grupy. Mogą to być na przykład świadczenie dla osób fizycznych. Przede wszystkim w grę wchodzą tutaj działania cywilne, rodzinne czy karne. Zadanie adwokata jest wówczas ograniczone do reprezentowania klientów w sądzie w czasie procesu. Natomiast obsługa podmiotów prawnych bardzo często dotyczy sektora finansowego, handlowego lub administracyjnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =