Kitesurfing – co warto wiedzieć o tym sporcie?

Kitesurfing to sport, który narodził się we Francji w latach 60-tych. Przypomina surfing, ale zamiast pływać na falach, używasz latawca, który ciągnie cię po wodzie.

Łatwo zrozumieć, dlaczego kitesurfing stał się tak popularny. Nie tylko daje ci zastrzyk adrenaliny, ale jest też przyjazny dla środowiska i całkowicie darmowy! Jednak zanim zaczniesz uprawiać ten ekstremalny sport, jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw rozważyć:

Względy bezpieczeństwa 

Kitesurfing może być niebezpieczny, jeśli jest wykonywany niewłaściwie. Na przykład, jeśli wiatr podniesie się niespodziewanie, twoja deska poleci z dala od ciebie, chyba że jest przywiązana do czegoś. Może to spowodować poważne obrażenia lub nawet śmierć, jeśli nie jest to zrobione prawidłowo. Ponadto, gdy nie jest używany prawidłowo lub poza kontrolą, latawce mogą powodować uszkodzenia mienia i ranić ludzi na lądzie lub morzu.

Warunki wodne 

Kitesurferzy potrzebują płytkiej wody bez skał lub raf pod spodem, aby mogli używać swoich desek bez utknięcia lub zranienia przez nie. Potrzebują również płaskiej wody z niewielką ilością fal, aby mogli uzyskać maksymalną ilość powietrza podczas unoszenia deski w powietrzu.

Jeśli chcesz nauczyć się tego sportu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać wszystkie interesujące Cię szczegóły: https://www.easy-surfcenter.pl/obozy-kitesurfingowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 10 =