Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do rodzaju włosów?

O ile na temat układania włosów u Pań powstały tysiące artykułów, o tyle w dziedzinie stylizacji włosów męskich temat ciągle jeszcze jest świeży. Pokutujące przez długie lata przeświadczenie, że prawdziwemu mężczyźnie wystarczy jeden żel lub mydło zarówno do całego ciała, jak i włosów, powoli zaczyna zanikać, a Panowie coraz częściej sięgają po coś więcej niż tylko grzebień. Wygląd włosów sprowadza się już nie tylko do tego, by były krótko i schludnie przycięte. Mają wyglądać dobrze niezależnie od długości, ale powinny być także miękkie, puszyste i ogólnie zadbane.

Problemy męskich włosów

Wbrew pozorom to właśnie układanie włosów męskich jest najtrudniejsze. Są one krótkie, co generuje problemy z utrzymaniem niesfornych kosmyków w odpowiednim miejscu i wymaga czasu. Męska niecierpliwość sprawia jednak, że chcą oni być gotowi do wyjścia jak najszybciej, przez co na rynku pojawiają się coraz mocniejsze utrwalacze fryzur dedykowane specjalnie dla Panów. Nie ma w tym nic złego, ale kupując je sprawdźmy najpierw, czy w składzie nie ma szkodliwych składników i jakie są opinie o produkcie.

By układanie męskiej fryzury przebiegło bezproblemowo, ważne jest także to, jakiego używamy szamponu. Dobrze jest dobrać go specjalnie do typu posiadanego przez nas włosów, pamiętając także o tym, że inny szampon i odżywka będzie odpowiedni do włosów suchy, a inny do tych, które się nadmiernie przetłuszczają. Warto przy tym skorzystać z oferty renomowanych marek, które długą obecnością na rynku i doświadczeniem gwarantują, że są skuteczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =