Najciekawsze urządzenia grzewcze, o których nie miałeś pojęcia!

Istnieje wiele rodzajów urządzeń grzewczych i są one bardzo różne pod względem ceny, wydajności i wielkości. W tym artykule poznasz kilka najbardziej niecodziennych opcji.

Elektryczne grzejniki przestrzenne

Są to najczęściej spotykane grzejniki, ponieważ są stosunkowo niedrogie i łatwe w użyciu. Bardzo łatwo jest też dostać się do serwisu urządzeń grzewczych. Mają jednak kilka minusów. Często są nieporęczne i ciężkie, więc mogą być trudne do przenoszenia. Zużywają również dużo energii i wytwarzają dużo ciepła odpadowego (co powoduje jeszcze większe straty energii). A ponieważ są wykonane z plastiku lub innych materiałów wytworzonych przez człowieka, w końcu zepsują się z czasem.

Gazowe grzejniki przestrzenne

Gazowe ogrzewacze pomieszczeń są podobne do elektrycznych, ale używają gazu ziemnego zamiast energii elektrycznej jako paliwa. Są one zazwyczaj droższe od modeli elektrycznych, ale oferują wyższy poziom wygody – nie potrzebujesz gniazdka, aby je podłączyć! Niektóre modele zasilane gazem mogą również działać na propan lub naftę zamiast gazu ziemnego, jeśli jest to konieczne.

Grzejniki na podczerwień

Grzejniki na podczerwień wykorzystują do ogrzania powietrza promieniowanie podczerwone, a nie płomień czy prądy konwekcyjne. Dzięki temu są bezpieczniejsze niż tradycyjne grzejniki, ponieważ nie ma otwartego płomienia i nie ma ryzyka pożaru lub poparzeń spowodowanych dotknięciem gorących powierzchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =