Polecamy

Lampa sufitowa do salonu – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie pomieszczenia to ważny aspekt aranżacji wnętrz. Wpływa na atmosferę, nastrój i naszą zdolność do relaksu. Oświetlenie należy wybrać starannie, ponieważ powinno być nie tylko piękne, ale i praktyczne. Istnieje kilka rodzajów lamp do salonów.

Lampa sufitowa do salonu to popularne rozwiązanie, które można wykorzystać w wielu sytuacjach. Ma ona kilka zalet w stosunku do innych rodzajów lamp, takich jak lampy podłogowe czy stołowe.

Jasność

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze lampy sufitowej do salonu jest jej jasność. Jeśli chcesz używać jej jako źródła światła w nocy, to powinieneś wybrać model z żarówką o dużej mocy, ponieważ będzie ona lepiej oświetlać pomieszczenie niż te mniejsze. Dodatkowo takie lampy są znacznie bezpieczniejsze – nie nagrzewają się tak bardzo jak standardowe żarówki, więc nie stanowią zagrożenia pożarowego.

Temperatura barwowa

Jeśli chcesz używać lampy do salonu w ciągu dnia, to powinieneś zwrócić uwagę na jej temperaturę barwową (mierzoną w Kelwinach). Standardowa wartość to 3000K – ten rodzaj białego światła ma niską ciepłotę i nie powoduje zmęczenia oczu po długiej ekspozycji. Jeśli jednak zależy Ci na cieplejszym świetle, które uczyni Twój dom przytulniejszym i bardziej relaksującym, to wybierz lampy o wyższej temperaturze barwowej (4000K lub 5000K).

Design

Innym ważnym aspektem do rozważenia przy wyborze lampy sufitowej do salonu jest jej design. Jeśli chcesz stworzyć elegancką przestrzeń, która zrobi wrażenie na gościach, to wybierz nowoczesne propozycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje płytek podłogowych
Rodzaje płytek podłogowych
Istnieje wiele rodzajów płytek podłogowych. Do najpopularniejszych typów należy zaliczyć płytki ceramiczne i kamienne. Nadają się przede wszystkim do wymagających […]
Niezbędne zabezpieczenia na budowie
Niezbędne zabezpieczenia na budowie
Budowa jest miejscem, które wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Przypadkowi goście nie są wskazani na jej terenie, a jednocześnie taka wizyta może […]
Jak pozbyć się zniszczonego i starego samochodu – czyli złomowanie aut
Jak pozbyć się zniszczonego i starego samochodu – czyli złomowanie aut
Każdy samochód kiedyś dobiegnie końca swojego żywota. Jeśli nie jest to pojazd klasyczny, warty odbudowy i odrestaurowania, skończy na złomowisku. […]
Ostatnie wpisy