Kafeteria benefit – czyli nic innego jak wspaniałe prezenty dla pracowników

Programy takie jak kafeteria benefit, to świadczenia pracownicze, który pozwalają pracownikom wybierać spośród różnych świadczeń, takich jak plany ubezpieczeń zdrowotnych, pokrycie dentystyczne i wizyjne, ubezpieczenie na życie i składki na plany emerytalne, ale nie tylko. Jest to elastyczny plan, który pozwala pracownikom wybrać to, czego chcą i potrzebują.

Korzyść obopólna

Kafeteria benefit zapewnia pracodawcom, nie tylko możliwość zagwarantowania pracownikom atrakcyjnych nagród, ale również korzyści podatkowe, ponieważ pieniądze wykorzystane przez pracowników na zakup świadczeń nie podlegają opodatkowaniu. Ważne jest, aby pamiętać, że to nie jest to samo, co płacenie za świadczenia w gotówce; zamiast tego jest to uważane za wkład pracodawcy w wybrane przez pracownika świadczenia.

Pracodawcy mają dużą elastyczność w projektowaniu swoich planów kafeteryjnych i mogą zaoferować praktycznie dowolną kombinację świadczeń. Niektóre firmy pozwalają nawet pracownikom na wykorzystanie własnych pieniędzy na niektóre z tych wydatków, jeśli nie chcą lub nie potrzebują wkładu pracodawcy w te wydatki.

Plany kafeteryjny mogą uwzględniać

Składki na ubezpieczenie zdrowotne: Pracownicy mogą wykorzystać pieniądze z wypłaty na składki na ubezpieczenie zdrowotne (w tym pokrycie rodzinne). Mogą również wpłacać dodatkowe fundusze z wypłaty po opodatkowaniu, jeśli chcą. Zmniejsza to kwotę podatków potrącanych z każdej wypłaty, przez co więc więcej pieniędzy jest dostępnych do innych zastosowań w ciągu roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − pięć =