Doradca kredytowy – jakie świadczy usługi?

Doradcy kredytowi to nie to samo co adwokaci od spraw upadłościowych. Doradcy kredytowi mogą pomóc Ci w zarządzaniu finansami i długiem, ale nie reprezentują Cię w sądzie, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o upadłość.

Doradcy kredytowi świadczą szereg usług, aby pomóc Ci w spłacie długów i bardziej efektywnym zarządzaniu finansami. Mogą pomóc Ci znaleźć rozwiązania, które pozwolą Ci zmniejszyć miesięczne płatności i ułatwią ich dotrzymanie. Mogą również być w stanie wynegocjować z wierzycielami niższe oprocentowanie lub dodatkowe plany płatności.

Doradca kredytowy może udzielić informacji na temat:

Budżetowania  

Obejmuje to stworzenie realistycznego budżetu, który uwzględnia wszystkie wydatki, takie jak mieszkanie, transport, jedzenie i ubezpieczenie. Budżet powinien również zawierać cele oszczędnościowe, aby mieć odłożone pieniądze na nagłe wypadki.

Zarządzania długiem 

Doradcy kredytowi mogą w imieniu swoich klientów prowadzić negocjacje z wierzycielami, ale nie mogą ich reprezentować w sądzie ani gwarantować żadnych rezultatów tych negocjacji.

Przeglądu raportu kredytowego 

Doradca zapozna się z raportem kredytowym klienta i wyjaśni, w jaki sposób wpływa on na jego zdolność do uzyskania pożyczki lub innego rodzaju kredytu w przyszłości. Poinformuje on również klienta o tym, co jest konieczne, aby jego raport wykazał pozytywne zmiany (np. spłatę zadłużenia).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to doradca kredytowy Szczecin, jest miastem, w którym znajdziesz odpowiednią osobę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =