Jakie właściwości posiadają orzechy?

Orzechy mają wszystkie dobre właściwości pełnych ziaren i są świetnym źródłem białka, błonnika, witamin i minerałów. Zawierają również zdrowe tłuszcze, które wspomagają utratę wagi i służą jako antyoksydanty. Co warto wiedzieć?

Co zawierają orzechy?

Orzechy są dobrym źródłem witamin i minerałów, białka i tłuszczów. Mają również błonnik, który pomaga utrzymać regularność i poprawia trawienie. Orzechy mogą być niesamowitą przekąską między posiłkami lub jako część zdrowego śniadania lub lunchu.

Garść orzechów to idealny sposób na dostarczenie białka i antyoksydantów do swojej diety! W większości przypadków orzechy mają wysoką zawartość tłuszczu, ale dobrego tłuszczu, który pomaga w utracie wagi, obniża cholesterol LDL i zmniejsza ryzyko chorób serca. Orzechy mają mnóstwo witamin i minerałów, a także fitochemikalia, które mają właściwości antyoksydacyjne.

Niektórzy naukowcy uważają również, że związek znajdujący się w orzechach może pomóc zmniejszyć ryzyko raka prostaty poprzez zakłócanie sposobu działania niektórych hormonów w organizmie. Warto zapoznać się z szerokim asortymentem na tej stronie internetowej https://promienieslonca.pl/. Orzechy to żywność, która ma twardą skorupę lub zewnętrzną skórę, którą należy usunąć przed jedzeniem. Można to zrobić, rozbijając skorupkę dziadkiem do orzechów lub zanurzając orzechy w wodzie, a następnie przecierając je szmatką.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + pięć =