Jakie kwiaty sadzić wiosną?

Pierwsze tygodnie kalendarzowej wiosny to zdecydowanie najlepszy czas na prace w ogrodzie, polegające nie tylko na porządkowaniu terenu i usuwaniu osłon, ale również na sadzeniu kwiatów. Aby jednak móc się nimi cieszyć przez prawie cały rok, trzeba wybrać te gatunki, które faktycznie można w tym okresie sadzić bez obawy o ich los w kolejnych miesiącach.

Marzec, kwiecień, maj – cenne porady na każdy miesiąc

Do sadzenia na wiosnę najbardziej nadają się byliny wieloletnie, ponieważ kwitną każdego roku bez względu na to, czy przeprowadzamy zabiegi pielęgnacyjne, czy nie. Przedstawicielami tej rodziny są m.in. astry, irysy i barwinki pospolite. Powinno się je sadzić w takich pojemnikach jak doniczki polietylenowe, ponieważ są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza bylinami można oczywiście zdecydować się również na inne kwiaty.

W marcu warto chociażby posadzić lilie, maki polne, nagietki czy chabry. Pamiętajmy jednak, aby robić to pod koniec tego miesiąca, bo wcześniej pogoda może być nieco zbyt chłodna i kapryśna. Z kolei w kwietniu, który jest łagodniejszy pod względem temperatur, z powodzeniem można posadzić sparaksisy, nasturcje, letnie astry, mieczyki, krokosmie, lewkonie, bratki, niezapominajki, krzewy róż oraz galtonie. W tym przypadku warto wykorzystać duże donice polietylenowe.

Maj to zdecydowanie najlepsza pora na sadzenie różnych iglaków czy rododendronów. Ponadto, można się zdecydować na byliny, takie jak maciejka, maczek kalifornijski, dalia, odmiany begonii, iksje, pacioreczniki czy mieczki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =