Jaki zamek zamontować w drzwiach zewnętrznych?

Jednym z elementów niezbędnych w drzwiach wejściowych do każdego domu jest zamek. Pełni on bowiem rolę głównego zabezpieczenia przed włamaniem, chroniąc tym samym cały dobytek i zapewniając mieszkańcom optymalny komfort psychiczny. Najlepiej wybierać wyłącznie spośród modeli opatrzonych stosownym certyfikatem w formie cyfrowego kodu klasyfikacyjnego. Znajdziemy je bez większego problemu na https://www.sparta.com.pl/pl/zamki.

Kilka najbardziej popularnych rozwiązań

Większość osób decyduje się na zamontowanie w drzwiach zewnętrznych standardowego zamka wpuszczanego podklamkowego i dodatkowego pomocniczego z zasuwą (tzw. nawierzchniowego). Ten pierwszy obsługuje mechanizm ryglowania w kilku punktach, drugi zaś jest zlokalizowany na skrzydle. Jeśli z kolei zależy nam na maksymalnej ochronie domu, wówczas powinniśmy postawić na zaawansowany model antywłamaniowy. W tej kategorii godne polecenia są zwłaszcza egzemplarze rozporowe wieloryglowe, składające się wyłącznie z hartowanych, wyjątkowo trudnych do rozwiercenia elementów.

Posiadają one wkładki zabezpieczone szyldem i charakteryzują się brakiem jakichkolwiek wkrętów od zewnętrznej strony. Na rynku są ponadto dostępne nowoczesne zamki elektromechaniczne obsługiwane za pomocą karty magnetycznej, które nie wymagają zastosowania klucza, a także zamki biometryczne, działające w oparciu o odczytywanie linii papilarnych użytkownika. Oba te modele powszechnie występują szczególnie w hotelach, różnego rodzaju urzędach i biurach, ale coraz częściej decydują się na nie również osoby prywatne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =