Jak zrobić niepowtarzalną kartkę urodzinową?

Dostałeś zaproszenie na przyjęcie urodzinowe od bliskiej osoby. Wspaniale! Jednak nie wiesz co jej podarować? Zacznij od kartki urodzinowej. Najlepiej jeśli wykonasz ją sam metodą DIY, czyli do it yourself. Tak wykonana kartka zostanie zapamiętana na długo i na pewno dostarczy mnóstwa radości solenizantowi. Jak wykonać taką kartkę?

Pomysł na zrobienie własnej kartki urodzinowej

W najbardziej oszczędnej wersji wystarczy kartka papieru, klej oraz nożyczki. Oto najprostszy sposób na oryginalny prezent. Jednak jeśli masz ochotę na bardziej okazałą wersję zastosuj następujące wskazówki. Zacznij od papieru, czyli bazy naszej kartki. Powinien to być taki o gramaturze 250-300 gram. Kolor jest kwestią gustu, ale zazwyczaj, jeśli chcesz osiągnąć naturalny, rękodzielniczy wygląd, najlepiej jeśli użyjesz koloru białego. Na wybrany papier nakładasz warstwę specjalnego papieru do scrapbookingu. Jest on dostępny w wielu kolorach i różnych tematykach, od bożonarodzeniowych do samochodowych. Na pewno wybierzesz coś odpowiedniego.

Jeśli chodzi o klej, zaleca się użycie kleju introligatorskiego, gdyż masz wtedy możliwość przesunięcia papieru czy ozdoby. Na sam koniec doklejasz dodatki, czyli ozdoby. Jeśli masz ochotę trochę poeksperymentować możesz stworzyć litery z efektem 3d. W tym celu użyj specjalnej pianki lub tektury do podklejenia, żeby nadać trójwymiarowości. Takie gadżety oferuje sklep Studio75. Znajdziesz tam także inne ozdoby, które możesz wykorzystać do swojego projektu. Na sam koniec rozważyć można posypanie części kartki brokatem, aby dodać jej trochę magii i uzyskać efekt wow.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 13 =