Toaleta publiczna – typowe wyposażenie

W toalecie publicznej znajduje się szereg urządzeń i elementów wyposażenia, które na ogół są takie same jak w toaletach domowych. Należą do nich:

Miska toaletowa

Najczęściej spotykanym typem jest miska z mechanizmem spłukującym z tyłu, który odprowadza wodę do miski przez kolanko w kształcie litery U. Możliwe jest zainstalowanie dodatkowej spłuczki nad istniejącą, umożliwiając podwójne spłukiwanie, jeśli jest to pożądane.

Podłoga

Do opróżniania brudnej wody z miski po spłukaniu może być przewidziany wpust podłogowy lub studzienka; alternatywnie może być ona odprowadzana za pomocą efektu syfonowego, gdy w misce poniżej jest wystarczające zasysanie. Spłuczka działa na tej zasadzie, wykorzystując powietrze zamiast wody pod ciśnieniem, aby wymusić odpady w dół systemu rur spustowych.

Umywalki i lustra

Są czasami wyposażeniem toalet publicznych; są one zwykle zlokalizowane w pobliżu wejść lub wyjść i mogą być otwarte dla wszystkich użytkowników (nieuszczelnione) lub dostępne tylko dla personelu (uszczelnione). Zlewy są zazwyczaj wyposażone w podajniki do mydła i ręczniki papierowe, ale niektóre toalety publiczne nie oferują tych udogodnień. Lustro może być dostępne dla osób dbających o higienę osobistą.

Kabina

Są to małe pomieszczenia z toaletą i umywalką. Drzwi do tych kabin nie są zamykane od wewnątrz i mogą być otwarte przez cały czas lub zamknięte w godzinach największego natężenia ruchu.

Pisuar

W toaletach publicznych mogą znajdować się również pisuary dla mężczyzn; są one zazwyczaj umieszczone wzdłuż jednej ściany toalety, w pobliżu umywalek i luster.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =