Polecamy

Jakie wypełnienia kołder są najlepsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup odpowiedniej kołdry wcale nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Po pierwsze, powinniśmy zdecydować, czy zależy nam na kołdrze grubej i ciepłej, czy może nie marzniemy w sypialni tak bardzo, a zbyt ciepła kołdra byłaby dla nas torturą.

Następnie czeka nas wybór odpowiedniego rozmiaru. Najprościej jest zdecydować się na taki, który pasował będzie do największej ilości poszewek, jakie posiadamy w domu. Pozostaje kwestia najważniejsza, czyli wypełnienie. I właśnie na nim skupimy się w tym artykule. Poznajmy zatem materiały, które są najlepszymi wypełnieniami kołder.

Wielofunkcyjny silikon

Silikon to najbardziej popularne i stosunkowo tanie wypełnienie kołder. Kołdra silikonowa to także doskonały wybór dla alergików. Nie będą się na niej zbierać roztocza oraz kurz, co jest bardzo pomocne w walce z uczuleniem. Takie kołdry znakomicie imitują puch.

Silikonowe wypełnienie jest od niego o wiele tańsze, a jego konserwacja jest dużo łatwiejsza. Kołdry wypełnione silikonem bez obaw można prać w pralce, także w wysokiej temperaturze. Są one ciepłe, można je jednak stosować przez cały rok, również latem.

Luksus w sypialni

Kolejna propozycja to kołdra jedwabna. Nie jest to jednak rozwiązanie na każdą kieszeń, jest ona bowiem dużo droższa niż wspomniana wcześniej kołdra silikonowa. Jedwab także sprawdzi się w sypialniach alergików, podobnie bowiem jak w przypadku silikonu, również na nim nie gromadzi się kurz. Kołdry jedwabne są ponadto bardzo lekkie, przez co znajdują swoje zastosowanie głównie latem.

Odrobina egzotyki

Ciekawe, niedrogie i wciąż nieco egzotyczne opcje wypełnienia kołder to bambus oraz kukurydza. Oba materiały są przede wszystkim ekologiczne, z czego z pewnością ucieszą się miłośnicy ochrony przyrody. Na plantacjach bambusa nie stosuje się ponadto pestycydów.

Podobnie jak w przypadku silikonu, kołdry z wypełnieniem bambusowym oraz kukurydzianym także można stosować przez okrągły rok. Również i one są przyjazne alergikom. Doskonale absorbują wilgoć, śpiąc pod nimi nie będziemy się zatem w środku nocy budzić zlani potem. Bez problemu można je prać, wysokie temperatury nie powinny wyrządzić im krzywdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Streetwear – charakterystyka stylu i przykładowych ubrań
Streetwear – charakterystyka stylu i przykładowych ubrań
Streetwear, czyli moda ulicy, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że tworzą ją ludzie, a nie projektanci największych marek. Często można […]
Nietuzinkowe dodatki do jadalni
Nietuzinkowe dodatki do jadalni
Każda jadalnia może stać się znacznie bardziej komfortowa oraz praktyczna, jeśli tylko zastosujemy w niej niezbędne elementy, czasem stosunkowo niewielkie, […]
Jak radzić sobie z drobnymi urazami?
Jak radzić sobie z drobnymi urazami?
Bardzo wiele osób na co dzień uprawia sport, majsterkuje lub podejmuje inne czynności typowo ruchowe. W ich trakcie ciało jest […]
Ostatnie wpisy