Jakie wypełnienia kołder są najlepsze?

Zakup odpowiedniej kołdry wcale nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Po pierwsze, powinniśmy zdecydować, czy zależy nam na kołdrze grubej i ciepłej, czy może nie marzniemy w sypialni tak bardzo, a zbyt ciepła kołdra byłaby dla nas torturą.

Następnie czeka nas wybór odpowiedniego rozmiaru. Najprościej jest zdecydować się na taki, który pasował będzie do największej ilości poszewek, jakie posiadamy w domu. Pozostaje kwestia najważniejsza, czyli wypełnienie. I właśnie na nim skupimy się w tym artykule. Poznajmy zatem materiały, które są najlepszymi wypełnieniami kołder.

Wielofunkcyjny silikon

Silikon to najbardziej popularne i stosunkowo tanie wypełnienie kołder. Kołdra silikonowa to także doskonały wybór dla alergików. Nie będą się na niej zbierać roztocza oraz kurz, co jest bardzo pomocne w walce z uczuleniem. Takie kołdry znakomicie imitują puch.

Silikonowe wypełnienie jest od niego o wiele tańsze, a jego konserwacja jest dużo łatwiejsza. Kołdry wypełnione silikonem bez obaw można prać w pralce, także w wysokiej temperaturze. Są one ciepłe, można je jednak stosować przez cały rok, również latem.

Luksus w sypialni

Kolejna propozycja to kołdra jedwabna. Nie jest to jednak rozwiązanie na każdą kieszeń, jest ona bowiem dużo droższa niż wspomniana wcześniej kołdra silikonowa. Jedwab także sprawdzi się w sypialniach alergików, podobnie bowiem jak w przypadku silikonu, również na nim nie gromadzi się kurz. Kołdry jedwabne są ponadto bardzo lekkie, przez co znajdują swoje zastosowanie głównie latem.

Odrobina egzotyki

Ciekawe, niedrogie i wciąż nieco egzotyczne opcje wypełnienia kołder to bambus oraz kukurydza. Oba materiały są przede wszystkim ekologiczne, z czego z pewnością ucieszą się miłośnicy ochrony przyrody. Na plantacjach bambusa nie stosuje się ponadto pestycydów.

Podobnie jak w przypadku silikonu, kołdry z wypełnieniem bambusowym oraz kukurydzianym także można stosować przez okrągły rok. Również i one są przyjazne alergikom. Doskonale absorbują wilgoć, śpiąc pod nimi nie będziemy się zatem w środku nocy budzić zlani potem. Bez problemu można je prać, wysokie temperatury nie powinny wyrządzić im krzywdy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + osiem =