Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji

Klimatyzatory to już w zasadzie niezbędny element w biurach, samochodach czy sklepach. Pomagają wentylować pomieszczenia oraz regulować temperaturę, zapewniając komfort na codzień. Należy jednak pamiętać, że o ile samo korzystanie z klimatyzacji jest niezwykle wygodne, należy regularnie o nią dbać, aby odpowiednio nam służyła. 

Regularny serwis i przegląd 

Warto wiedzieć, że w klimatyzacji która nie jest regularnie serwisowana, mogą powstawać nieszczelności, co obniża jej wydajność. Ponad to, zawartość czynnika chłodzącego powinna być przy tej okazji uzupełniania, jej wyczerpanie błyskawicznie daje się odczuć, zwłaszcza w przypadku klimatyzacji samochodowej. Istnieje również inne, poważne zagrożenie. Urządzenia, które nie są poddawana czyszczeniu podczas okresowego przeglądu, stanowią środowisko rozwoju dla grzybów i pleśni. Powodują nie tylko brzydki zapach z wentylatora, ale mogą przyczynić się do infekcji górnych dróg oddechowych. Jeśli więc podejrzewamy, że potrzebny jest nam serwis klimatyzacji w Sosnowcu sprawdźmy nasze urządzenie u profesjonalisty. 

Jeśli z naszej klimatyzacji wydobywa się nieświeży zapach, nie dajmy się skusić na maskujące go środki, dostępne w supermarketach, Niezbędne będzie usunięcie źródła, czyli rozwijających się drobnoustrojów. Chcąc sprawdzić cenę i czas trwania takiego zabiegu, warto skonsultować się z wyspecjalizowanym serwisem, takim jak https://www.waso-klimatyzacja.pl/. Zaniedbanie tych kwestii może być zarówno kosztowne, jak i groźne dla zdrowia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzynaście =