Jak urozmaicić psie menu?

Czy chcielibyśmy cały czas jeść te same posiłki? Zdecydowanie nie. Każdy z nas potrzebuje jakiegoś urozmaicenia i zróżnicowania. Przede wszystkim zdrowa dieta to taka, która jest bogata w różnego rodzaju wartości odżywcze, witaminy i minerały. Kolejną rzeczą jest natomiast to, że jedząc wciąż to samo na obiad, bardzo szybko poczulibyśmy się znudzeni, a jedzenie nie dawałoby nam już żadnej radości.

Dlaczego psu należy podawać zróżnicowane jedzenie?

Skoro my tak podchodzimy do kwestii jedzenia nie trudno sobie wyobrazić, iż u zwierząt działa to na podobnej zasadzie. One również nie chcą cały czas spożywać tego samego i czasem dosadnie dają nam to do zrozumienia. Warto wówczas wprowadzić jakieś modyfikacje, które sprawią, że pies na nowo bardzo chętnie będzie podchodził do miski.

Pierwszą rzeczą, jaką można zastosować są przysmaki dla psów. Występują one pod różnymi postaciami, mają także najróżniejsze smaki. Taki przysmak można wręczyć psu za ładny spacer czy też za wykonanie jakiegoś polecenia. Wówczas zwierzę będzie nie tylko dobrze nakarmione, ale także i odpowiednio zmotywowane.

Również karma, którą na co dzień podajemy naszemu psu, powinna od czasu do czasu być nieco inna. Oczywiście warto pozostać przy tej samej marce, jeśli faktycznie służy ona naszemu psu. Czasem jednak może być to karma dla psa z dziczyzną, innym razem z kurczakiem. Tak naprawdę dziś każda marka dba o różnorodność pod tym względem, dlatego nie trudno jest wprowadzić takie modyfikacje. Pies natomiast szybko poczuje różnicę w smaku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =