Jak kontrolować zużycie mediów?

Jeszcze nie tak dawno temu człowiek nie miał zbyt wielkiego wpływu, wglądu ani kontroli nad tym, jak i w jakiej ilości w domu lub w firmie były użytkowane media. Jedyne, co mógł zrobić, to całkowicie odciąć dopływ wody lub gazu, albo porównać stany liczników z poprzednimi, żeby przekonać się, jaka była miesięczna różnica. Na szczęście te czasy już minęły i dziś mamy możliwość nie tylko panowania nad dopływem mediów w poszczególne miejsca w domu lub firmie, ale również ich szczegółowego monitorowania. Wszystko dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym.

Proste usprawnienia, ograniczające wydatki

Jeśli chcielibyśmy zapanować nad dopływem gazu lub wody w poszczególne miejsca budynku, warto zaopatrzyć własną instalację w zawór trójdrożny. Jest to prosty patent, który pozwala na przekierowywanie dopływu z jednego miejsca w drugie, co przydaje się np. w sytuacji, w której chcielibyśmy zablokować ujście ciepłej wody do pomieszczeń, w których nikt nie przebywa, i tym sposobem ograniczyć zużycie ciepła.

W przypadku prądu możemy zaopatrzyć się w nowoczesne liczniki, które oferują dużo więcej możliwości od starszych modeli. Jest to przydatne szczególnie w przypadku firm, gdyż na takim liczniku prądu możemy odczytać prognozowane zużycie energii, generować na bieżąco raporty dotyczące jej zużycia, wykrywać przekroczenia zamówionych ilości energii, a nawet kontrolować te wartości on-line. To tylko niektóre z usprawnień oferowanych przez nowoczesne liczniki; przy ich wykorzystaniu kontrola wydatków będzie dużo prostsza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =