Polecamy

Ciekawe pomysły na zaproszenia ślubne

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z pierwszych rzeczy, od których rozpoczyna się planowanie przyjęcia weselnego, jest stworzenie listy gości i rozesłanie zaproszeń. Państwo młodzi sami projektują swoje zaproszenia lub — i to jest najczęściej wybierana opcja — kupują gotowe zaproszenia. Wybór naprawdę jest trudny. Na rynku dostępna jest w zasadzie niezliczona ilość wzorów zaproszeń. Jak więc wybrać ciekawe zaproszenia ślubne? Warto, aby państwo młodzi odpowiedzieli po kolei na kilka podstawowych pytań dotyczących wyglądu zaproszeń. Znacząco ułatwi to wybór. Kształt, kolor — to podstawowe elementy, od których można zacząć.

Pierwsze kroki na drodze ku idealnym zaproszeniom

Zaproszenia mogą być kwadratowe, prostokątne (pionowe lub poziome), a nawet okrągłe. Mogą być otwierane i chowane w kopercie lub występujące samodzielnie. Jeśli chodzi o kolory, państwo młodzi mają w zasadzie nieograniczone możliwości. Do wyboru są klasyczne i ponadczasowe czerń i biel. Popularnością cieszą się też beże i odcienie szarości. Dla osób, które wolą więcej barw i żywych kolorów idealnie sprawdzą się zaproszenia pastelowe lub w wyrazistych, zdecydowanych kolorach. Popularnością cieszą się w ostatnim czasie np. zaproszenia ślubne niebieskie. Kolor ten można dowolnie łączyć z innymi oraz dodać w zasadzie wszelkie ozdoby — takie jak kryształki lub perły.

Po wyborze kształtu i głównego koloru, jaki będą miały zaproszenia warto zastanowić się nad wzorami. Kwiaty, liście, egzotyczne ornamenty, wzory geometryczne, pasy, groszki — wybór jest naprawdę szeroki. Ciekawym pomysłem, nadal rzadko spotykanym są zdjęcia pary młodej na zaproszeniach. Niektórzy decydują się na jedno zdjęcie, inni wybierają kolaż. Zaproszenia mogą być wiązane (lub ozdobione) wstążkami z jedwabiu lub sznurka, koronką, a nawet drobnym sznurem z pereł, których rozmiar będzie współgrał z wielkością zaproszeń.

Różne warianty treści

Następnym krokiem w wyborze zaproszeń ślubnych powinna być ich zawartość i treść. W środku można ograniczyć się do zawarcia podstawowych informacji. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wiersze, maksymy, historia pary młodej opisana w kilku zdaniach, a nawet treść zbudowana niczym sztuka teatralna — to rozwiązania dla tych, którzy chcą, by zaproszenia ślubne były piękną i oryginalną pamiątką i zapadły na długo w pamięci gości. Ważne jest nie tylko to, co napiszemy, ale też jak to zrobimy. Oczywiście podstawą jest wybór czcionki, ale para młoda może decydować nie tylko o jej kroju. Kolor, ozdobniki, tłoczone pismo — to tylko niektóre z propozycji, jakie można znaleźć w zaproszeniach.

Jeśli młoda para poszukuje sposobu na to, by zaproszenia były naprawdę wyjątkowe i ciekawe, można iść jeszcze dalej. Zapachowy papier lub brokat to elementy, na które decydują się niektórzy nowożeńcy. W zasadzie jedynym ograniczeniem możliwości stworzenia zaproszeń jest wyobraźnia zamawiających. Warto jednak wytyczyć pewne granice, by nie popaść w przesadę. Podpowiedzią, którą można się kierować podczas wyboru zaproszeń, jest to, że powinny one oddawać charakter nowożeńców i ich osobowości. Ponadto należy zdać sobie sprawę z tego, że trafią one w ręce różnorodnych gości — młodszych, starszych, z większym lub mniejszym poczuciem humoru. Para młoda ma czuć dumę i zadowolenie z zaproszeń, a nie zawstydzenie. Decydując się więc na przykład na zaproszenia ślubne niebieskie warto wybrać takie elementy dodatkowe, by współgrały z kolorem przewodnim, a nie uczyniły go jedynie ledwo zauważalnym tłem.

Współgrające zestawy

Na większości przyjęć weselnych stosowane są winietki. Drobne wizytówki ustawione na stołach wskazują gościom ich miejsca na sali. Dobrym pomysłem jest wybranie tego samego wzoru zaproszeń i winietek oraz zamówienie ich razem. Dlaczego? Po pierwsze po dokonaniu niełatwego wyboru zaproszeń, zdecydowanie o wyglądzie winietek będzie znacząco uproszczone. Jeśli chodzi o winietki wzorów jest całe mnóstwo. Chyba żadna para młoda nie chciałaby, by przy ślubie i przyjęciu weselnym pojawił się jakikolwiek chaos, choćby wzorów i kolorów takich jedynie z pozoru drobnych elementów weselnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć wyjątkowe materiały promocyjne?
Jak stworzyć wyjątkowe materiały promocyjne?
Materiały promocyjne mają sprawić, że Twoja marka będzie się wyróżniała. Z pewnością chcesz, aby klienci zapamiętali Twoją nazwę i kojarzyli […]
Problemy z układem oddechowym – gdzie szukać pomocy?
Problemy z układem oddechowym – gdzie szukać pomocy?
Prawidłowe funkcjonowanie każdego człowieka zależy od dobrego stanu wszystkich najważniejszych układów w organizmie, w tym oddechowego. Niestety, zanieczyszczenie powietrza, palenie […]
Jak wybrać dziecku odpowiednią czapkę na sezon jesienno-zimowy?
Jak wybrać dziecku odpowiednią czapkę na sezon jesienno-zimowy?
Pogoda rozpieszcza nas jeszcze gorącymi promieniami słońca, jednak spoglądając za okno, widzimy już oznaki nadchodzącej jesieni. Żółknące liście mogą oznaczać […]
Ostatnie wpisy