Jak dbać o stopy zimą?

Każda kobieta pragnie czuć się latem pięknie i komfortowo w swoich ulubionych sandałkach. Jednak zanim lato nadejdzie, musimy zadbać odpowiednio o zdrowy wygląd naszych stóp. W okresie zimowym stopy narażone są często na przepocenie, które prowadzi do przesuszenia skóry. Dodatkowym zagrożeniem są obrzęki powstające na nogach.

Odpowiednia pielęgnacja stóp źródłem ich estetycznego wyglądu

W zależności od preferencji, do pielęgnacji stóp używamy różnorodnych kosmetyków. Jednym z najczęściej używanych kosmetyków jest peeling, który można stosować do codziennej pielęgnacji. Jego działanie sprawia złuszczenie oraz likwidację obumarłego naskórka. Dodatkowo pozytywnie wpływa on na pobudzenie krążenia. Musimy pamiętać również o stosowaniu kremów, które odpowiednio nawilżą nasze stopy i przywrócą im miękkość.

Natomiast aby zapobiec potliwości stóp, warto używać antyperspirantów, które skutecznie hamują pot oraz posiadają składniki bakteriobójcze i zapobiegają przykremu zapachowi. Na https://www.zdrowapolka.pl/ można znaleźć szeroki asortyment kosmetyków do stóp.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 7 =