Do jakich wyrobów medycznych wykorzystuje się pianki?

Pianki są wykorzystywane w wielu zastosowaniach medycznych. Niektóre z bardziej powszechnych zastosowań obejmują:

Poduszki medyczne

Poduszki piankowe mogą być używane do zapewnienia wsparcia dla różnych części ciała, takich jak biodra, plecy, łokcie i kolana. Można je umieścić pod głową pacjenta w łóżku lub na wózku inwalidzkim, pod ramionami podczas leżenia na boku lub na wierzchu poduszki, aby uczynić ją twardszą. Poduszki piankowe mogą być również stosowane do ochrony ran przed odleżynami.

Klocki piankowe do rehabilitacji

Bloki piankowe są używane dla pacjentów, którzy doznali udaru lub innego urazu, aby pomóc im ponownie nauczyć się poruszać rękami i nogami. Bloki piankowe mogą być również wykorzystywane jako rekwizyty podczas sesji fizykoterapii. Bogaty wybór klocków piankowych znajduje się m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://erehabilitant.pl/.

Opatrunki piankowe

Opatrunki piankowe są używane do uszczelnienia obszaru przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i do wchłaniania płynów z ran. Mogą być również stosowane nad nacięciami chirurgicznymi, aby pomóc w zapobieganiu infekcji, dopóki szwy nie zdążą się prawidłowo zagoić. W niektórych przypadkach opatrunki piankowe są stosowane w połączeniu z innymi bandażami lub okładami w celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed krwawiącymi skaleczeniami lub zadrapaniami.

Gąbki chirurgiczne i podkładki z gazy

Gąbki chirurgiczne i poduszki z gazy są wykonane z chłonnych materiałów, które pomagają wchłonąć krew i płyn podczas operacji, aby nie wyciekły one na odzież lub pościel pod ciałem pacjenta podczas operacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 1 =