Dlaczego warto zostać właścicielem psa?

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność. Jest to jednak również jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie możesz zrobić. Korzyści z posiadania psa wykraczają daleko poza towarzystwo: Psy mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć stres i niepokój, a nawet poprawić nastrój.

Psy są świetnym dodatkiem do każdej rodziny, zwłaszcza jeśli jesteś singlem lub mieszkasz sam. Są lojalne, zabawne i bardzo czułe.

Poczucie bezpieczeństwa 

Psy mogą być świetnym odstraszaczem przed przestępcami, którzy mogą chcieć włamać się do Twojego domu. Posiadanie psa na swojej posesji może pomóc w odstraszeniu potencjalnych intruzów, którzy mogą pomyśleć dwa razy przed zakłócaniem spokoju lub wejściem do domu, jeśli zobaczą psa stróżującego na miejscu. Małe lub duże psy do adopcji są pomysłem wartym rozważenia.

Korzyści dla zdrowia psychicznego 

Psy pomagają zmniejszyć poziom stresu, zapewniając towarzystwo i bezwarunkową miłość (nawet wtedy, gdy najbardziej jej potrzebujesz). Mogą również pomóc w depresji i samotności poprzez zachęcanie do interakcji z innymi ludźmi podczas spacerów lub po prostu spędzania czasu w domu.

Ćwiczenia 

Zdrowa dieta w połączeniu z codziennymi ćwiczeniami pomaga utrzymać zwierzę w zdrowiu i kondycji, co oznacza mniej wycieczek do weterynarza! Badania wykazały, że regularne ćwiczenia poprawiają nastrój, zmniejszają poziom stresu i objawy związane z depresją, sprawiają, że ludzie są ogólnie szczęśliwsi, a nawet zwiększają oczekiwaną długość życia średnio o 3 lata.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 1 =