Sposoby na zabezpieczenie towaru w tirach

Transport masowy to oszczędność czasu i miejsca, co oczywiście przekłada się na finanse. Z jednej strony wydaje się to oczywiste, ale skąd mieć pewność, że ładunki przewożone przez wielkogabarytowe tiry, dotrą na miejsce bez szwanku? Jest to możliwe za sprawą szeregu zabezpieczeń stosowanych właśnie w tego typu transporcie. 

Sposoby zabezpieczenia towaru podczas transportu tirami

1. Mocowanie w celu unieruchomienia paczki. Do tego celu wykorzystywane są specjalistyczne taśmy spinające (rzadziej łańcuchy) oraz zapinki. Celem uzyskania jak najbardziej optymalnego naprężenia, taśmy naciąga się wykorzystując tzw. napinacze.2

2. Zabezpieczenie przed przesunięciem poprzez ułożenie przewożonego ładunku na antypoślizgowych matach lub poprzez zastosowanie antypoślizgowych kątowników.

3. Owijanie folią ochronną lub bąbelkową. Dzięki temu przewożone materiały chronione są przed zarysowaniem czy otarciami (przy okazji folia zapewnia dodatkowe mocowanie dla paczek).

4. Wypełnianie – jeśli paczka jest zbyt duża względem znajdującego się w niej przedmiotu, konieczne jest dodatkowe jego unieruchomienie poprzez zastosowanie np. poduszek wypełnionych powietrzem, styropianu lub kulek papieru.

5. Blokowanie, przekładanie i amortyzowanie – dzięki temu towar chroniony jest przed nadmiernymi wstrząsami, które mogłyby doprowadzić do wzburzenia artykułów płynnych albo stłuczenia szklanych (w tej roli świetnie sprawdzają się arkusze papieru albo folia bąbelkowa).

6. Pozycjonowanie paczek w taki sposób, aby najcięższe z nich trafiały na spód.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =