Czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy i jaką pomoc, oferuje on w ramach swojej usługi?

Rzeczoznawca – działania znajdujące się w jego ofercie usługi

Rzeczoznawca nieruchomości jest profesjonalistą, który zapewnia opinię o wartości kawałka nieruchomości, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności badawcze, aby oszacować jego wartość. Rzeczoznawca jest zatrudniony przez kredytodawcę w ramach procesu finansowania transakcji na rynku nieruchomości, on lub ona pracuje w celu określenia, czy dom jest kupowany jest wart więcej niż to, co kupujący zgodził się zapłacić za to.

Proces wyceny obejmuje oglądanie domu osobiście, biorąc pomiary i zdjęcia, patrząc na porównywalne dane sprzedaży dla podobnych domów w okolicy, a badania lokalnych warunków rynkowych. Rzeczoznawca pisze następnie raport z oceny, który zawiera jego lub jej opinię na temat wartości nieruchomości.

Rzeczoznawca taki jak chociażby ten pod adresem internetowym https://www.peritia-wycena.com.pl/może również zapewnić pomoc w innych aspektach transakcji na rynku nieruchomości, takich jak refinansowanie kredytów hipotecznych i odwróconych kredytów hipotecznych jak również finansowania komercyjnego dla przedsiębiorstw. 

Rzeczoznawcy tym samym regularnie przygotowują raporty szczegółowo opisujące wyniki ich pracy rzeczoznawczej, które są składane do firm hipotecznych, banków i innych kredytodawców. Raport rzeczoznawcy może być używany przez kredytodawców do podjęcia decyzji, czy będą one zatwierdzić wniosek kredytowy przez potencjalnego właściciela domu lub właściciela firmy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 2 =