Polecamy

W co się zaopatrzyć, aby mycie okien przestało być przykrym obowiązkiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie okien często kojarzy się z wiosennymi porządkami. Głównie dlatego, że jest to jeden z niewielu domowych obowiązków, który zależy od aury na zewnątrz oraz który wymaga od nas sporego wysiłku fizycznego.

Co zrobić i jak się przygotować, aby tę „gehennę” zmienić w przyjemny i efektywny sposób spędzenia wolnego czasu i to nie tylko raz do roku? Poniżej kilka podpowiedzi.

Ocet i gazeta – czy to wystarczy?

Nasze mamy i babki mogą służyć radami, jak dawniej, właśnie przy pomocy mieszanki wody i octu myto szyby w domach. Dodatkowo, aby uzyskać większy połysk, do wytarcia i polerowania używano gazet, obowiązkowo czarno-białych.

Był jednak proces żmudny i wyczerpujący. Obecnie na rynku możemy spotkać wiele przyrządów i środków chemicznych, które maksymalnie ułatwią tę czynność. Wszelkiego rodzaju myjki, ściągaczki do szyb i gąbki sprawią, że mycie okien stanie się szybsze, sprawniejsze a przede wszystkim przyjemniejsze. Dostępne na rynku płyny, spraye i pianki są sprzedawane w poręcznych butelkach z atomizerami, a duży wybór zapachów sprawi, że nie trzeba już uwijać się w oparach gryzącego octu.

Jak prawidłowo umyć ramę?

Podczas mycia ramy należy zwrócić szczególną uwagę na skład chemiczny użytych środków. Czy to plastikowa czy wykonana z drewna – należy unikać wszelkich mleczek z zwartością drobinek ściernych, aby nie porysować powierzchni. Najlepiej użyć łagodnego detergentu wymieszanego z wodą, a jego nadmiar usunąć używając ściągaczki do szyb. Ułatwią to na pewno trzonki teleskopowe, które można dokupić w zestawie. Wszelkie trudno dostępne miejsca jak rowki i zagłębienia można oczyszczać przy użyciu np. patyczków higienicznych.

Nie należy także zapominać o klamkach. Do ich umycia najlepiej sprawdzą się gąbki oraz np. uniwersalne płyny do mycia powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego nie należy panikować, kiedy Xbox One lub Xbox 360 się zepsuje ?
Dlaczego nie należy panikować, kiedy Xbox One lub Xbox 360 się zepsuje ?
Dla osób, które posiadają konsolę do gier, każda, nawet najmniejsza usterka, wydaje się być nie lada problemem, ponieważ panuje przekonanie, […]
Kitesurfing – co warto wiedzieć o tym sporcie?
Kitesurfing – co warto wiedzieć o tym sporcie?
Kitesurfing to sport, który narodził się we Francji w latach 60-tych. Przypomina surfing, ale zamiast pływać na falach, używasz latawca, […]
Na co zwrócić uwagę, przy zakupie oleju naturalnego
Na co zwrócić uwagę, przy zakupie oleju naturalnego
Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do zdrowego stylu życia oraz świetnej kondycji. Szczególnie, kiedy obowiązków mamy więcej niż zwykle, a […]
Ostatnie wpisy