W co musi być ubrany kucharz?

Praca kucharza to praca niezwykle wymagająca. Kucharze to najczęściej osoby dla których gotowanie jest ogromną pasją i którzy spełniają się w najlepszych restauracjach na całym świecie. W zawodzie kucharza, jak również w wielu innych zawodach, istnieje dress code, który ustala strój, jaki powinien reprezentować kucharza. Ubiór mistrza sztuki kulinarnej musi spełniać normy związane z BHP, ponieważ wykonuje pracę związaną z żywnością. Dodatkowo taka odzież ma za zadanie chronić kucharza przed niechcianymi skutkami pracy w kuchni. Odzież do pracy w kuchni powinna być zapewniać bezpieczeństwo oraz wygodę. W co powinien być ubrany zawodowy kucharz?

Podstawowe elementy stroju kucharza

Najważniejszym elementem ubioru kucharza jest bluza kucharska. Przede wszystkim powinna być ona uszyta z wytrzymałego, dobrego jakościowo materiału, tak aby spełniała funkcję ochronną przed gorącą parą czy zabrudzeniem. Taki rodzaj bluz oraz innych elementów ubioru możemy znaleźć między innymi tutaj https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Bluzy-kucharskie/64. Na stronie sklepu możemy znaleźć bluzy zarówno z długim jak i krótkim rękawem. Dodatkowo jest możliwość wyboru bluzy w różnych kolorach.

Kolejnym ważnym elementem stroju kucharza jest odpowiedni fartuch lub zapaska. Fartuch nakładany na bluzę chroni dodatkowo przed zabrudzeniami. Każdy kucharz powinien posiadać wygodne zakryte buty, najlepiej z antypoślizgową podeszwą. Takie buty chronią przed upadkiem oraz poparzeniem stóp, w przypadku wylania gorącej cieczy. Bardzo ważne są również spodnie. Idealnie spodnie dla kucharza powinny nie krępować ruchów oraz być wygodne. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =