W co musi być ubrany kucharz?

Praca kucharza to praca niezwykle wymagająca. Kucharze to najczęściej osoby dla których gotowanie jest ogromną pasją i którzy spełniają się w najlepszych restauracjach na całym świecie. W zawodzie kucharza, jak również w wielu innych zawodach, istnieje dress code, który ustala strój, jaki powinien reprezentować kucharza. Ubiór mistrza sztuki kulinarnej musi spełniać normy związane z BHP, ponieważ wykonuje pracę związaną z żywnością. Dodatkowo taka odzież ma za zadanie chronić kucharza przed niechcianymi skutkami pracy w kuchni. Odzież do pracy w kuchni powinna być zapewniać bezpieczeństwo oraz wygodę. W co powinien być ubrany zawodowy kucharz?

Podstawowe elementy stroju kucharza

Najważniejszym elementem ubioru kucharza jest bluza kucharska. Przede wszystkim powinna być ona uszyta z wytrzymałego, dobrego jakościowo materiału, tak aby spełniała funkcję ochronną przed gorącą parą czy zabrudzeniem. Taki rodzaj bluz oraz innych elementów ubioru możemy znaleźć między innymi tutaj https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Bluzy-kucharskie/64. Na stronie sklepu możemy znaleźć bluzy zarówno z długim jak i krótkim rękawem. Dodatkowo jest możliwość wyboru bluzy w różnych kolorach.

Kolejnym ważnym elementem stroju kucharza jest odpowiedni fartuch lub zapaska. Fartuch nakładany na bluzę chroni dodatkowo przed zabrudzeniami. Każdy kucharz powinien posiadać wygodne zakryte buty, najlepiej z antypoślizgową podeszwą. Takie buty chronią przed upadkiem oraz poparzeniem stóp, w przypadku wylania gorącej cieczy. Bardzo ważne są również spodnie. Idealnie spodnie dla kucharza powinny nie krępować ruchów oraz być wygodne. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + osiem =