Jak poprawić jakość swojego snu?

Sen jest ważnym czynnikiem w naszym życiu. Wpływa na nasz nastrój, pamięć oraz zdolność do nauki.

Jakość materaca i poduszek może mieć wpływ na jakość Twojego snu, a także na Twoje samopoczucie w ciągu dnia. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, dopóki nie zauważysz, że obracasz i wiercisz się w środku nocy lub często się budzisz. Jak więc zapewnić sobie pełen komfort podczas snu?

Materac

Wybierz materac, który pasuje do Twojego typu ciała i nawyków sennych. Dobry materac powinien być wystarczająco twardy, aby zapewnić wsparcie, ale jednocześnie wystarczająco miękki, abyś mógł się w nim zatopić. Powinien również dopasowywać się do kształtu ciała i wspierać kręgosłup podczas snu.

Poduszki

Wybierz grube poduszki, które zapewniają odpowiednie wsparcie dla szyi, nie tworząc punktów nacisku na ramiona lub głowę, gdy będziesz leżeć na nich przez kilka godzin każdej nocy. Poduszki powinny być również wystarczająco miękkie, aby dopasować się do kształtu ciała, ale nie za miękkie, aby nie spłaszczały się zbytnio, gdy ktoś się o nie opiera.

Pościel

Wybieraj wysokiej jakości pościel z naturalnych materiałów zamiast syntetycznych włókien, takich jak poliester. Pościel bawełniana czy pościel lniana znacznie lepiej oddychają i zapewniają bardziej komfortowe warunki do snu. Ponadto są to materiały naturalne i hipoalergiczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − trzy =