Co zrobić, by loki długo się utrzymały?

Dla większości kobiet posiadanie trwałych loków jest jednym z podstawowych marzeń, jeśli chodzi o sferę wyglądu. Wynika to z faktu, że loki przeważnie utrzymują się przez krótki czas, a wysiłki zmierzające do zwiększenia ich żywotności w wielu przypadkach kończą się niepowodzeniem. Istnieją jednak konkretne sposoby na to, aby cieszyć się kręconymi włosami przez cały dzień, a nawet dłużej. Zostaną one pokrótce omówione w niniejszym artykule.

Skuteczne porady dla miłośniczek kręconych włosów

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów loków, w tym zwłaszcza grube, drobne, sprężyste oraz w postaci delikatnych fal. Warto podkreślić, że do ich utrwalenia powinno się zawsze wykorzystywać wysokiej klasy sprzęt fryzjerski, np. nowoczesne i bezpieczne dla włosów lokówki. Tego rodzaju urządzenia stosuje się m.in. w trakcie zabiegu trwałej ondulacji, ponieważ zmieniają strukturę włosów.

Przed jego wykonaniem trzeba koniecznie podgrzać lokówkę do właściwej temperatury, a następnie wysuszone włosy dokładnie wyszczotkować i natrzeć pianką albo żelem. Podczas rozczesywania i suszenia jednocześnie prostujemy pasma za pomocą lokówki. Pamiętajmy jedynie o tym, aby podzielić kosmyki na cztery części dolne oraz górne i każdą z nich kręcić osobno.

Jeśli nasze włosy są wybitnie oporne na kręcenie, wówczas powinniśmy zastosować lakier, ewentualnie krem wygładzający – oba te produkty nadadzą im sprężystości. Odpowiednie do tego specyfiki można dostać na https://ivasklep.pl/.

Inne metody na skuteczne utrwalenie loków to:

– kręcenie gorącymi wałkami podgrzanymi na parze
– trwała ondulacja – z wykorzystaniem środków chemicznych, dlatego zabieg ten trzeba wykonywać w profesjonalnym salonie
– loki z tzw. ślimaczków – sposób polegający na skręcaniu włosów wokół własnej osi, a – następnie upinaniu ich u nasady

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =