Oczyszczalnia ścieków – jaki jest cel działania?

Co to jest?

Oczyszczalnie ścieków to obiekty, które oczyszczają ścieki i inne rodzaje ścieków, zanim zostaną one uwolnione do środowiska. Oczyszczalnie te są wykorzystywane przez miasta i miejscowości w celu zmniejszenia ryzyka zanieczyszczenia wody i poprawy jej ogólnej jakości. Oczyszczalnie ścieków mogą być zlokalizowane na lądzie lub na morzu.

Jak działają?

Oczyszczalnie ścieków usuwają ze ścieków zarówno substancje organiczne, jak i nieorganiczne. Substancje organiczne obejmują odpady ludzkie i zwierzęce, resztki żywności, balsam do opalania i inne produkty zawierające oleje, tłuszcze i mydło. Materiały nieorganiczne to metale, chemikalia, piasek i żwir. Po usunięciu tych materiałów ze ścieków, są one wypuszczane z powrotem do środowiska jako czysta woda lub oczyszczone ścieki (zwane ściekami).

Zadaniem oczyszczalni ścieków jest usunięcie zanieczyszczeń ze ścieków tak, aby były one bezpieczne dla ludzi lub mogły być ponownie wprowadzone do środowiska w sposób niezanieczyszczający. Proces rozpoczyna się od odsiewania dużych zanieczyszczeń, takich jak szmaty, plastikowe torby i resztki żywności, przepuszczając je przez serię sit wykonanych z siatki drucianej o otworach od 6 mm do 12 mm. Przesiany materiał wpada do leja, gdzie jest zbierany do utylizacji lub recyklingu jako mulcz.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem oczyszczalni i chciałbyś ją posiadać obok swojego domu, to odwiedź stronę: https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-lublin/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + siedem =