Moda wizytowa – jakich zasad przestrzegać?

W czasach błyskawicznie zmieniających się trendów moda stała się niezwykle wszechstronna. Coś, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia, dziś staje się normą. Moda uliczna z powodzeniem wchodzi na salony, a eleganckie stroje miksowane są ze sportowymi elementami. Zdawałoby się, że w modzie akceptowane jest wszystko i wszelkie zasady ubioru odeszły w niepamięć. Nic bardziej mylnego. Jedną z zasad, które nadal warto brać pod uwagę przy kompletowaniu stroju, to dostosowanie swojego ubioru do okazji.

Tutaj rządzi elegancja

Oficjalne spotkania, śluby, chrzciny czy rocznice to przykłady tych specjalnych okazji, na których jest wręcz wymagany elegancki strój. Moda wizytowa to przestronny temat, lecz jego główne założenia są jasne i klarowne. Ranga sytuacji powinna ściśle determinować styl poszczególnych elementów ubioru. Stosowanie się do tej reguły bardzo dużo mówi o człowieku, o jego klasie, szyku oraz szacunku do okazji. Zarówno jeśli spotkanie jest mniej lub bardziej oficjalne, zawsze warto postawić na schludność, dobrą jakość materiałów oraz oszczędne używanie wszelkich ozdób. W przypadku mężczyzn zalecanym ubiorem będzie zawsze garnitur, a jeśli chodzi o kobiety, sukienka wizytowa będzie bardzo dobrym pomysłem.     

Co z oryginalnością?

Czy przy oficjalnych strojach trzeba rezygnować ze swojego stylu? Z pewnością nie. Jednak przy wyborze ubioru na specjalną okazję zawsze warto kierować się zasadą minimalizmu. Jeśli ktoś lubi na co dzień kolorowe ubrania, niech postawi na jeden konkretny mocny kolor. Inną propozycją będzie sukienka wizytowa w przykuwający oko deseń wraz ze stonowanymi butami i torebką lub taka w odcieniach szarości, ale z towarzystwem kolorowych dodatków. Najważniejsze to stosować umiar, tak aby bardziej wyraziste akcenty były łagodzone przez stonowane odcienie. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 4 =