Obuwie, które można założyć do biura

Praca w biurze podlega pewnym zasadom. Do pracy trzeba przychodzić punktualnie i mieć na sobie odpowiedni strój. Pracodawca w wewnętrznym rozporządzeniu może określić jaki to ma być strój, ale nie musi. Ogólnie przyjęte jest, że powinien to być stój czysty i schludny. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieją również zasady, określające jakie obuwie można założyć do biura. Przypomnimy je Wam.

Co można nosić w biurze

Buty do biura muszą mieć zakryte palce i pięty. Oznacza to, że nie wypada pójść do biura w klapkach czy sandałkach. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Drogie Panie, jeśli chcecie do pracy ubrać sukienkę to do niej dobierzcie dobre szpilki lub pantofle. Jeżeli preferujecie spodnie do pasują do nich espadrylu lub baleriny. Do eleganckich spodni załóżcie pantofle na płaskim obcasie. Zimą dobrym rozwiązaniem są kozaki lub oficerki. Pasują one i do spodni i do sukienki.

Panowie, do biura nie ubierajcie butów sportowych. One nie będą dobrze wyglądały. Lepiej jest założyć pantofle, które nadają się nie tylko go garnituru. W sklepach obuwniczych możecie znaleźć pantofle, które będą pasowały do jeansów lub spodni materiałowych. Zimą zainwestujcie w sztybety lub eleganckie buty zimowe. Bardziej sportowe modele zostawcie do noszenia przy wyjściu na zakupy czy do kina.

Praca w biurze wymaga, byśmy dobrze się prezentowali. Trzeba pamiętać o tym, że bardzo ważnym elementem stroju jest obuwie i dostosowywać je do swojego wyglądu. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy narazić się na śmieszność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 10 =