Czym są urządzenia HDS?

W branży budowlanej od bardzo wielu lat wykorzystuje się zaawansowane urządzenia HDS. Są to samochody ciężarowe oraz dostawcze z zamontowanym żurawiem przeładunkowym, ewentualnie przenośnym. Zazwyczaj mają nośność na poziomie od kilkuset kilogramów do nawet paru ton. Kierowanie nimi wymaga od operatora przede wszystkim posiadania prawa jazdy kategorii B oraz zaświadczenia lekarskiego wskazującego na brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych, a także zdania egzaminu państwowego.

Profesjonalny serwis to gwarancja niezawodnej pracy

Pojazdy HDS umożliwiają łatwy transport ponadprzeciętnie ciężkich materiałów budowlanych, dużych kontenerów, niewielkich maszyn i innych elementów, które nie mieszczą się na standardowej przyczepie. Oprócz tego nierzadko znakomicie sprawdzają się podczas wycinki drzew w lesie (dzięki specjalnym chwytakom), przenoszenia palet i metalowych konstrukcji, montażu wielkoformatowych reklam oraz przeprowadzania prac wysokościowych wykonywanych nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Posiadają zatem wyjątkowo wszechstronny charakter, skutecznie zastępując wiele innych maszyn, takich jak choćby wózki widłowe czy zwykłe dźwigi (gwarancja sporych oszczędności). C

o ważne, istnieje możliwość ich wyposażenia w rozmaite akcesoria dostosowane do indywidualnych potrzeb i czynności. Mowa tutaj o chwytakach, stabilizatorach, hakach, pompach tłokowych, widłach i platformach. Dodajmy, że wskutek eksploatacji w trudnych warunkach pojazdy HDS wymagają regularnych przeglądów technicznych i serwisowych. Z ofertą firmy specjalizującej się w tego rodzaju serwisach, można zapoznać się na stronie https://hydrotop.net/serwis-hds/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 9 =