Siatki cięto-ciągnione są chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Z tego względu ich produkcja jest stale potrzebna, a stworzenie linii produkcyjnej nie wymaga nadmiernie wielu elementów ani nie jest kłopotliwe. Chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej? Zapraszamy do naszego artykułu.
Jak powstaje siatka cięto-ciągniona?
Siatka cięto-ciągniona Bydgoszcz to renomowany produkt, który powstaje z wykorzystaniem rodzimych maszyn produkcyjnych. W ich skład wchodzą: odwijaki taśmy stalowej, siatkarki, prasy hydrauliczne, prostowarki i walce. Sposób przygotowania siatek oparty jest na wykonaniu serii ułożonych równolegle nacięć w cienkiej blasze. Następnie poddawana jest ona równomiernemu rozciąganiu, które powoduje dwa efekty: po pierwsze otwiera oczka siatki, nadając im pożądaną wielkość; po drugie sprawia, że siatka nabiera odpowiedniego rozmiaru.
Urządzenia, po które należy sięgnąć, tworząc linię produkcyjną
Aby przygotować linię produkcyjną, należy zaopatrzyć się w szereg niezbędnych w tym celu urządzeń. Należą do nich:
- Odwijak taśmy stalowej tłocznej, który przygotowywany jest na zamówienie klienta. Centralny uchwyt urządzenia przystosowany jest do jednego rozmiaru taśmy, dlatego klient musi ustalić go na etapie składania zamówienia.
- Siatkarka, czyli jedno z głównych urządzeń, które odpowiada za wykonywanie siatki. Ważna jest przy tym możliwość regulacji parametrów siatkarki, co w konsekwencji przekłada się na możliwość produkcji różnych siatek.
- Walec, który odpowiada za walcowanie siatki do odpowiedniej grubości.
- Prostowarka, której zadaniem jest rozprostowanie siatki.
- Prasa hydrauliczna, która umożliwia wykonywanie tłoczeń.