Laptop biznesowy – owoc rozwoju, na przestrzeni dekad

Dziś laptop biznesowy, niegdyś rozwiązanie, o którym nikt nawet nie śnił. Komputer pod ręką i każdy jest w stanie go używać w pojedynkę, coś wspaniałego! Pierwsze komputery nazywaliśmy mainframe’ami, w czasach, w których one były w użyciu, nasz współczesny laptop biznesowy, to było istne science fiction.

Na chwilkę cofnijmy się w czasie

Lata 60. ubiegłego wieku, żywot mainframe dobiega końca, pojawia się minikomputer – mniejszy, tańszy i wydajniejszy. Problem? Wciąż potrzebujemy doświadczonych operatorów do obsługi tych „statków kosmicznych”.

Mamy lata 80., komputery zostały znacząco odchudzone, na tyle, że możesz mieć go w domu, na biurku oczywiście. W obieg trafiają pierwsze laptopy, przeznaczone właśnie dla biznesmenów, czyli osób zamożnych. Dobrodziejstwo to utrzymuje się w zawrotnej cenie niemal dekadę, kiedy to w latach 90., ich cena w końcu szybuje ku dołowi. Nie oznacza to oczywiście, że stały się tanie, po prostu bardziej dostępne.

Z biegiem czasu cena stała się „normalna”

Zasadniczo docieramy do współczesności, laptop biznesowy to przenośny komputer, który jest na tyle lekki, że możemy przenieść go w dowolne miejsce, bez wysiłku.

Dlaczego klasa biznesowa? To po prostu określenie klasy samego urządzenia, oznacza ona, że urządzenie wyposażone jest w topowe podzespoły i nie stanie się on przeszkodzą na drodze realizowania czynności zawodowych – wydajność, niezawodność i mobilność. Wszystko oczywiście w cenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 9 =