Polecamy

Laptop biznesowy – owoc rozwoju, na przestrzeni dekad

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś laptop biznesowy, niegdyś rozwiązanie, o którym nikt nawet nie śnił. Komputer pod ręką i każdy jest w stanie go używać w pojedynkę, coś wspaniałego! Pierwsze komputery nazywaliśmy mainframe’ami, w czasach, w których one były w użyciu, nasz współczesny laptop biznesowy, to było istne science fiction.

Na chwilkę cofnijmy się w czasie

Lata 60. ubiegłego wieku, żywot mainframe dobiega końca, pojawia się minikomputer – mniejszy, tańszy i wydajniejszy. Problem? Wciąż potrzebujemy doświadczonych operatorów do obsługi tych „statków kosmicznych”.

Mamy lata 80., komputery zostały znacząco odchudzone, na tyle, że możesz mieć go w domu, na biurku oczywiście. W obieg trafiają pierwsze laptopy, przeznaczone właśnie dla biznesmenów, czyli osób zamożnych. Dobrodziejstwo to utrzymuje się w zawrotnej cenie niemal dekadę, kiedy to w latach 90., ich cena w końcu szybuje ku dołowi. Nie oznacza to oczywiście, że stały się tanie, po prostu bardziej dostępne.

Z biegiem czasu cena stała się „normalna”

Zasadniczo docieramy do współczesności, laptop biznesowy to przenośny komputer, który jest na tyle lekki, że możemy przenieść go w dowolne miejsce, bez wysiłku.

Dlaczego klasa biznesowa? To po prostu określenie klasy samego urządzenia, oznacza ona, że urządzenie wyposażone jest w topowe podzespoły i nie stanie się on przeszkodzą na drodze realizowania czynności zawodowych – wydajność, niezawodność i mobilność. Wszystko oczywiście w cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klocki wcale nie muszą być nudne
Klocki wcale nie muszą być nudne
Zabawa klockami może zapewnić Twoim pociechom rozrywkę na długie godziny. Warto więc je włączyć do codziennego użytku już od pierwszych […]
Drewniane meble które warto wybrać do pokoju dziennego
Drewniane meble które warto wybrać do pokoju dziennego
Drewniane meble mają niepowtarzalną klasę. Naturalne deski z biegiem czasu nabierają charakteru, a ich styl jest ponadczasowy. Dlatego, jeśli jeszcze […]
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
Każda kobieta przeżywa w swoim życiu przynajmniej kilka wyjątkowych i niepowtarzalnych momentów. Jednym z nich jest z pewnością ślub, z […]
Ostatnie wpisy