Jak zbudować plac zabaw dla dzieci?

Chcąc stworzyć własnoręcznie ciekawe miejsce dla naszego dziecka, w którym będzie mogło ono aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, musimy zacząć od planu. Jeśli interesuje nas budowa placu zabaw dla dzieci projekt możemy znaleźć w internecie. Wystarczy podejrzeć kilka gotowych rozwiązań, aby zaczerpnąć inspiracji. Wszystkie sprzęty powinny być dostosowane do wieku użytkowników i rozmieszczone w odpowiednich odległościach, by nie stwarzały dodatkowego zagrożenia w trakcie upadku.

Musimy pamiętać również o solidnym przygotowaniu elementów drewnianych, nie mogą mieć żadnych zadr, a gwoździe i wkręty powinny być dobrze ukryte w powierzchni belki. Wystające kawałki metalu i drzazgi poranią małych użytkowników. Jeśli chcemy w naszym projekcie wykorzystać liny, warto skorzystać z grubych modeli, uniemożliwimy tym samy zaplątanie się dziecka. Niemniej istotne jest podłoże, na którym stanie cała konstrukcja. Najlepiej sprawdzi się piasek lub trawa. Unikajmy kostki brukowej i betonu.

Gdzie kupić materiały?

Belki, deski, liny, gwoździe i wkręty dostaniemy w każdym dużym sklepie z artykułami budowlanymi. Jeśli chcemy kupić gotowe elementy składające się na drewniany plac zabaw Warszawa, Poznań czy jakiekolwiek inne miasto będą do tego najlepszym miejscem. Sieciówki typu Castorama lub Obi oferują nam szeroką gamę konstrukcji do samodzielnego złożenia. Decydując się na takie rozwiązanie, oszczędzimy sobie wiele pracy przy docinaniu poszczególnych desek i stabilizacji wszystkich sprzętów. Warto pamiętać, że huśtawki, domki, czy nawet piaskownica, muszą spełniać szereg wymagań, by nasze dzieci mogły się bawić bezpiecznie, dlatego, jeśli nie mamy wprawy lub jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie tego typu, skorzystajmy z tzw. gotowców.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =