Polecamy

Jak wyglądają kursy na sprzęty wodne i motorowodne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkie akweny wodne pociągają ludzi od wieków. Żeglowanie po bezkresnych wodach to jeden z najmodniejszych i niewątpliwie najprzyjemniejszych sposobów na spędzenie upalnego lata. Amatorzy mazurskich jezior mogą samemu wybrać się w wymarzoną podróż, muszą jednak posiadać odpowiednie umiejętności. Można je zdobyć odbywając np. kurs żeglarz jachtowy Mazury to miejsce gdzie odbywa się wiele takich szkoleń.

Kursy żeglarskie

Osoby, które chcą spróbować swoich sił w żeglarstwie, powinny określić jaki sprzęt wodny lub motorowodny je interesuje. Zależnie od tego mogą starać się o uzyskanie odpowiednich uprawnień. Każdy, kto ukończył 14 lat, może zapisać się na kurs na patent sternika motorowodnego Mazury to doskonałe miejsce na to, by takie szkolenie podjąć. Odbywa się ono przez kilka tygodni, w weekendy. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny.

W czasie wykładów kursanci poznają m.in. nazwy lin i innych elementów żaglówek. Zostaną także zaznajomieni z prawem morskim. Zajęcia kompleksowo przygotowują do egzaminu, którym zakończony jest kurs. Składa się on z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Jego zagadnienia zgodne są z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.

Praktyczne zajęcia w czasie kursu odbywają się na wodzie. Pod okiem doświadczonych instruktorów kursanci nauczą się m.in. zwrotu przez sztag i rufę, czy manewrów portowych oraz „Alarmu człowiek za burtą”. Ich opanowanie jest wymagane do tego, by pozytywnie ukończyć egzamin na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Umiejętności kursantów sprawdzane są ostatniego dnia szkolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie witaminy warto suplementować przez cały rok?
Jakie witaminy warto suplementować przez cały rok?
Witaminy są niezbędnym elementem zdrowej diety. Pomagają one Twojemu organizmowi funkcjonować w najlepszy sposób poprzez dostarczanie mu składników odżywczych, których […]
Gadżety do szaf i szafek
Gadżety do szaf i szafek
Często proste rozwiązania i ulepszenia potrafią znacznie ułatwić nam życie. Tak jest choćby z pewnymi gadżetami do mebli, które można […]
Jakie właściwości i cechy mieć na uwadze dokonując wyboru grila?
Jakie właściwości i cechy mieć na uwadze dokonując wyboru grila?
Kiedy w miarę upływu czasu dnia przybywa i robi się coraz cieplej, wiele osób zastanawia się nad wyborem sprzętu do […]
Ostatnie wpisy