O czym warto pamiętać, korzystając z klimatyzacji na co dzień?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez klimatyzacji w upalny dzień. Z tego też względu wiele osób się na nią decyduje. Aby jednak móc cieszyć się jej zaletami i nie odczuwać negatywnych skutków trzeba przestrzegać kilku bardzo prostych zasad. Oto one.

Chłodzenie z umiarem

Przeciwnicy tego wynalazku uważają, że jest ona głównym powodem bólu gardła. Tak może się faktycznie stać, jeśli użytkownicy zbyt mocno obniżają temperaturę w stosunku do warunków odczuwalnych na zewnątrz. Bezpieczna jest różnica około 5-6 stopni. Przy większej organizm jest narażony na duży szok temperaturowy, co objawia się najczęściej bólem gardła i przeziębieniem.

Czyszczenie i serwisowanie

Nikogo nie dziwi konieczność codziennego mycie i sprzątania domu, jednak wielu posiadaczy klimatyzacji nigdy jej nie czyści. Współczesne urządzenia poza funkcją chłodzenia posiadają także szereg filtrów, a nawet systemów zabijających bakterie i wirusy. Tym samym zapobiegając rozprzestrzenianiu się ich w obiegu, ale nawet najlepiej działająca technologia wymaga dbania o nią. Niezbędne są zatem regularne przeglądy i serwisy, ale także codzienna pielęgnacja. Warto stosować preparaty dedykowane klimatyzacji, których zadaniem jest usuwanie naturalnie pojawiających się zanieczyszczeń takich jak kurz, czy tłuszcz. To na ich powierzchni mogą rozwijać się chorobotwórcze mikroorganizmy. Bogaty wybór środków przeznaczonych do czyszczenia tego typu urządzeń można znaleźć pod następującym adresem https://airok.pl/.

Sprawna wentylacja

Aby bezpiecznie korzystać z klimatyzacji równie ważna jest dobrze działająca wentylacja, której zadaniem jest wymiana powietrza w domu na świeże. To ona także odpowiada za odprowadzanie wilgoci, której zbyt duża ilość w powietrzu może sprzyjać rozwijaniu się mikroorganizmów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 13 =