Czego będziemy potrzebowali do położenia kostki brukowej?

Kostka brukowa to świetny sposób na nadanie ogrodowi odrobiny luksusu i stylu. Można ją wykorzystać na podjazdach i ścieżkach, a nawet jako element dekoracyjny w trawniku.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zdecydować, gdzie chcemy położyć naszą kostkę brukową. Będziemy musieli zmierzyć obszar i sprawdzić, czy jest na nie wystarczająco dużo miejsca. Musimy również upewnić się, że pod spodem nie znajduje się nic, co mogłoby później spowodować problemy.

Jeśli zamierzamy położyć kostkę brukową w naszym ogrodzie, powinniśmy również zdecydować, czy chcemy, aby była ona położona równo z ziemią, czy też lekko podniesiona. Podwyższona kostka oferuje lepszy drenaż, natomiast kostka ułożona równo z ziemią jest łatwiejsza do czyszczenia.

Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy mieć kostkę brukową, należy zaznaczyć miejsca, w których będzie ona układana, aby nie zachodziła na siebie. Należy również zaznaczyć miejsca, w których będą znajdować się przerwy między nimi, aby po ułożeniu wyglądały dobrze.

Jeśli zamierzasz samodzielnie układać kostkę brukową, będziesz potrzebował kilku narzędzi:

Poziomica

Pomaga ona upewnić się, że kostka brukowa jest prosta i równa przed jej ułożeniem, tak aby po zakończeniu prac wyglądała dobrze.

Fuga

Fuga do kostki brukowej różni się od zwykłej fugi, ponieważ jest mocniejsza i bardziej wytrzymała. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią do kostki brukowej. Warto też kupić dobrej jakości fugę, ponieważ będzie ona trwała dłużej i lepiej wyglądała.

Młotek

Służy do wbijania śrub mocujących kostkę brukową. Młotek powinien być na tyle ciężki, aby mocno wbić śruby w podłoże, ale nie tak ciężki, aby był trudny w użyciu. Młotek powinien mieć gumowy uchwyt, co ułatwia jego trzymanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + cztery =