Polecamy

Jak często sprawdzać elektrykę w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stan instalacji elektrycznej w domach i mieszkaniach jest bardzo ważny. Musi być on dobry, ponieważ od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Niesprawna instalacja może spowodować zagrożenie porażeniem lub też pożarem. Regularna diagnostyka jest absolutnie konieczna, jeżeli chcemy być pewni, że żadne z powyższych zagrożeń nie wystąpi w naszym domu czy też lokalu mieszkalnym.

Regularnie wzywajmy elektryka

O ile w mieszkaniach lokatorskich, spółdzielczych i spółdzielczo-własnościowych problemu nie ma, ponieważ to spółdzielnie współpracują z firmami elektrycznymi, to już w mieszkaniach będących własnością lokatorów zdarzają się kłopoty. Nie wszyscy bowiem wywiązują się z obowiązku wykonania badań instalacji przynajmniej raz na pięć lat. Natomiast niewykryte w porę usterki doprowadzić mogą nawet do śmiertelnych porażeń lokatorów, o czym nieraz dowiadujemy się z mediów.

Przeglądy elektryczne okresowe w Poznaniu możemy zamówić praktycznie w każdej firmie świadczącej usługi z zakresu elektryki. Kwota, jaką za takie badania trzeba zapłacić jest nieporównywalnie niższa, niż likwidacja skutków ewentualnego pożaru, bądź porażenia prądem jednego z lokatorów.

Jeżeli blokiem zawiaduje spółdzielnia, nie musimy się o nic martwić. Wystarczy otworzyć drzwi elektrykowi, gdy przyjdzie wykonać badanie. Pamiętajmy, że jeśli nie wypełnimy tego obowiązku, to zarządca będzie miał prawo odłączyć dopływ energii elektrycznej do naszego mieszkania. Natomiast jeżeli samodzielnie powinniśmy zorganizować przegląd instalacji, to trzeba znaleźć osobę z odpowiednimi uprawnieniami.

Najlepiej poszukać w sieci pod hasłem „elektryk Poznań” i skupić się na tych osobach lub firmach, które mają uprawnienia diagnostyczne. Po przeglądzie otrzymamy stosowny protokół, który będzie dowodem na to, że instalacja jest sprawna i nie stwarza zagrożenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co należy do obowiązków geodety?
Co należy do obowiązków geodety?
Geodeta jest osobą, która w głównej mierze zajmuje się dokonywaniem pomiarów gruntów oraz działek pod różne inwestycje. Wyrysowuje on mapy […]
Jakich urządzeń piekarniczych używa się na co dzień w piekarni?
Jakich urządzeń piekarniczych używa się na co dzień w piekarni?
Praca w piekarni trwa niemal nieustannie – właśnie po to, aby dostarczyć do sklepów i restauracji świeże pieczywo. Aby spełnić […]
Najbezpieczniejsze metody przewożenia hurtowych ilości towarów
Najbezpieczniejsze metody przewożenia hurtowych ilości towarów
Najczęściej stosowanymi paletami, zarówno w transporcie, jak i do magazynowania towarów w fabryce, są te wykonane z drewna. Tworzywo to […]
Ostatnie wpisy