Polecamy

Ślub cywilny czy kościelny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaproszenie na ślub cywilny lub kościelny determinuje, jak się ubierzemy na tę uroczystość i następujące po niej wesele. Najczęściej jest tak, że zaślubiny w kościele wiążą się z wieloosobowym weselem, które jest bardzo uroczyste i kojarzone z tradycyjnym świętowaniem, charakterystycznym dla polskich obyczajów. Z kolei związek zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego celebrowany jest później znacznie skromniej, zazwyczaj jako rodzinny obiad w restauracji, choć oczywiście nie zawsze musi tak być. Biorąc jednak pod uwagę statystyczne przypadki, załóżmy, że ślub kościelny wiąże się z hucznym weselem, a cywilny ze skromnym poczęstunkiem dla najbliższych. Zatem, jakie sukienki na wesele wybrać w obu przypadkach?

Modnie i z klasą

W obu przypadkach trzeba postawić na elegancję, jednak w zupełnie innym wydaniu, Udając się na ślub kościelny, można postawić na sukienki koktajlowe. Ze względu jednak na charakter uroczystości należy wówczas zachować odpowiednie proporcje długości oraz głębokości dekoltu. Niewskazane są również rażące, intensywne kolory (np. czerwień) lub czerń. W tym wydaniu sukienka może być nieco bardziej balowa i odświętna. Z kolei na ślub cywilny wskazana jest również elegancja, jednak może być to model nieco bardziej skromny. Sprawdzą się nawet modne sukienki w kwiaty, modele typu maxi albo klasyczne, dopasowane. Przykładowe propozycje można znaleźć w tym sklepie: https://www.kartes-moda.pl/sukienki/na-slub-cywilny. Nie wolno również zapomnieć o dodatkach w postaci butów czy torebki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przelotki gumowe – co warto wiedzieć?
Przelotki gumowe – co warto wiedzieć?
Gumowe przelotki to świetny sposób na ochronę kabli i przewodów. Są one łatwe w instalacji, ale mogą być trudne do […]
Kolor paznokci na lato – jakie barwy są modne?
Kolor paznokci na lato – jakie barwy są modne?
Mówi się, że nikt nie zna się na kolorach tak dobrze, jak kobiety. Zdarzają się jednak momenty, w których nawet […]
Co zrobić aby w łatwy sposób rozwinąć dział produkcji w swoim przedsiębiorstwie?
Co zrobić aby w łatwy sposób rozwinąć dział produkcji w swoim przedsiębiorstwie?
Wymagający klienci mają coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania – zarówno względem towarów, jak i usług. Wiele firm traktuje taki stan rzeczy […]
Ostatnie wpisy