Czy narożnik pasuje do każdego salonu?

Umeblowanie salonu stanowi nie lada wyzwanie, gdyż chcemy zaaranżować to wnętrze w jak najbardziej funkcjonalny sposób. Na rynku mamy dostępnych kilka wariantów mebli wypoczynkowych. Można je dobierać pod kątem wygody, ale i tego jaką przestrzenią dysponujemy. Czy do każdego pokoju dziennego będzie pasował narożnik? 

Niewielkie salony

Choć budynki są często rozplanowane w taki sposób, by przeznaczyć jak największy metraż na salon, to nie zawsze pomieszczenie będzie duże. W przypadku małego pokoju dziennego aranżacja takiego miejsca stanowi dodatkowe wyzwanie. W takiej sytuacji musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami i niekoniecznie uda nam się wygospodarować powierzchnię na większą kanapę oraz fotele.

Warto wykorzystać natomiast wszystkie zakamarki takiego salonu i doskonale sprawdzi się wtedy niewielki narożnik umieszczony w kącie. Jeśli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego mebla w sklepach stacjonarnych to dużą ofertę narożników znajdziemy w internecie na https://sofart.pl/narozniki/duze

Większa przestrzeń

Obszerny salon daje dużą dowolność względem aranżacji wnętrza. Można zdecydować się tak naprawdę na każdy rodzaj umeblowania i łączyć ze sobą poszczególne warianty, zależnie od potrzeb oraz tego jaką mamy wizję. Wciąż bardzo dobrym pomysłem będzie jednak narożnik z pufami. Z dodatkowych siedzisk można skorzystać, gdy zjawi się większa liczba gości, a na co dzień mogą posłużyć choćby jako podnóżek.

W razie potrzeby można je również przestawić do innego pomieszczenia, więc będzie to na pewno bardzo praktyczne rozwiązanie. Z narożnika można też skorzystać by wydzielić strefę wypoczynkową w salonie, a w pozostałej części pokoju zorganizować choćby miejsce do pracy czy jadalnię. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 5 =