Czy jest szansa sprzedać niesprawny samochód?

Stare samochody często się psują i o tym wiemy wszyscy. Zdarza się jednak, że przychodzi dzień tak poważnej awarii, że jej naprawa przekracza wartość pojazdu. Wtedy usiłujemy pozbyć się auta, sprzedając je jako uszkodzone. Niestety, jeśli nie jest to jakiś rzadki i pożądany model, jest niewielka szansa że ktokolwiek będzie chciał go kupić, nawet po cenie złomu. Co wtedy możemy zrobić, jak pozbyć się problemu płacenia OC i zajmowania miejsca na podwórku przez stary i niesprawny samochód?

Złomujemy pojazd

Pierwszą opcją jest oddanie samochodu prosto na złomowisko, zwane też fachowo stacją kasacji bądź demontażu pojazdów. Nie należy jednak liczyć na to, że otrzymamy w ten sposób dużo pieniędzy. Waga auta zostanie przemnożona przez cenę kilograma złomu i to wszystko, na co możemy liczyć. Jednak będziemy w stanie pozbyć się niesprawnego samochodu, nie będziemy musieli już dłużej płacić za niego OC, ani oglądać wraku stojącego na podwórku lub na parkingu pod naszym blokiem mieszkalnym.

Sprzedajemy do skupu

Oprócz złomowisk, w Polsce działają również skupy pojazdów używanych. Przyjmują one wszelkie rodzaje aut, w tym niesprawne, bez przeglądu technicznego, a nawet bez ważnej polisy OC. Dodatkowo możemy liczyć na sporo większe środki, które odzyskamy podczas sprzedaży. Skupy zdemontują bowiem auto na czynniki pierwsze, a następnie wszystkie części nadające się jeszcze do użytku sprzedają. W ten sposób zarabiają i mogą zapłacić nam więcej. Dlatego też lepiej niż na złomowisko pojechać na skup aut Szczecin jak każde duże miasto, ma takich punktów bardzo wiele.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + czternaście =