W jaki sposób dbać o klimatyzację?

Klimatyzacja może być niezwykle pomocna nie tylko podczas upalnych dni. Dzięki swoim dodatkowym funkcjom klimatyzator może oczyszczać, nawilżać, a nawet jonizować powietrze w naszym mieszkaniu. Jednak warunkiem koniecznym, jest właściwe dbanie o to urządzenie. W jaki sposób możemy to zrobić? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Czysta i zadbana klimatyzacja

Aby powietrze, które trafia do naszego pomieszczenia, było czyste, musi przejść przez specjalny filtr. Jego zadaniem jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i kurzu. Niektóre modele mogą posiadać także filtry plazmowe i odwadniające. Wraz z osadzaniem się na nich zanieczyszczeń, maleje wydajność pracy całego urządzenia. Powoduje to także wzrost zużycia energii. Może to prowadzić do tego, że nie uda nam się uzyskać żądanej temperatury.

Aby uniknąć tych problemów, konieczne jest regularne czyszczenie naszego klimatyzatora. Wloty i wyloty powinniśmy regularnie czyścić za pomocą miękkiej i suchej tkaniny. W przypadku większych zabrudzeń przyda się letnia woda lub też delikatny środek czyszczący. Warto jednak pamiętać, by nie używać żadnej mocnej i żrącej chemii. Należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami producenta dotyczących czyszczenia filtrów. W większości modeli, takich jak np. klimatyzatory Hitachi wystarczy wykonywać to raz na dwa tygodnie. Najczęściej możemy je wyczyścić za pomocą wody lub odkurzacza. Raz na jakiś czas cała instalacja powinna być gruntownie oczyszczona. Dotyczy to przede wszystkim kanałów, czyli przewodów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 8 =