Pod jakim kątem dobierać karmę dla domowego pupila?

Dieta naszego domowego pupila to najważniejszy czynnik wpływający na jego zdrowie i dobre samopoczucie. Podpowiadamy jak dobra odpowiednią karmę dla dużych i małych podopiecznych.

Gdy nasz pies odkrywa w sobie wilka

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Najlepsze co możemy zrobić, aby tę przyjaźń odwzajemnić, to zadbać o zrównoważoną dietę, dostosowaną do jego gatunkowych potrzeb. Należy pamiętać o tym, aby unikać karmienia naszych psów resztkami ze stołu. Ludzkie jedzenie nie tylko nie przynosi naszym pupilom odpowiednich składników odżywczych, a wręcz może im zaszkodzić. Takie frykasy jak na przykład czekolada czy awokado są dla zwierząt toksyczne i mogą powodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Najlepiej zaopatrzyć się w dobry i zdrowy pokarm, taki jak na przykład Wolfsblut – karma, która dostarcza psom wszystkich istotnych składników odżywczych.

Czym karmić gryzonie i zajęczaki?

Także małe zwierzęta mają określone potrzeby gatunkowe dotyczące jedzenia. Grupa trawojadów, do których należą kawie domowe, szynszyle, koszatniczki czy króliki wymaga karmienia pokarmem bogatym we włókno. Ich dzicy kuzyni żyją bowiem na łąkach, gdzie mają nieograniczony dostęp do trawy. Organizmom dostosowanym do ciągłego trawienia należy regularnie dostarczać nieograniczonych ilości siana i ziół — na przykład tych z firmy Zuzala. Dobrze pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju ziarna czy produkty piekarnicze nie nadają się do karmienia nimi naszych małych pupili.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − sześć =