Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Niezależnie od wartości jednośladu, pozostawiając go w przestrzeni publicznej, zawsze warto zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Co ważne, miejska infrastruktura pozwala na zaparkowanie roweru w miarę bezpiecznym miejscu i jak najbardziej warto z niej korzystać.

Gdzie zostawiać rower?

Rower nie powinien być pozostawiony bez żadnego zabezpieczenia, ponieważ staje się łatwym łupem dla złodzieja. Co więcej, nie powinien być zaparkowany w miejscu, w którym może przeszkadzać innym uczestnikom ruchu drogowego czy być narażony na uszkodzenia mechaniczne. 

Najlepiej parkować rower na specjalnym stojaku rowerowym, w miejscu o sporym natężeniu ruchu i dobrze oświetlonym. Takie warunki charakteryzują się mniejszym ryzykiem kradzieży Twojego środka transportu.

Jaką zapinkę do roweru wybrać?

Okazuje się, że nie istnieje zabezpieczenie, z którym złodziej sobie nie poradzi, natomiast odpowiednia zapinka dobrej jakości na pewno utrudni kradzież. 

Eksperci potwierdzają, że rodzaj zapięcia najlepiej dobierać nie tylko wedle rodzaju jednośladu, ale również jego wartości. Na https://gerda.pl/produkt/zapiecia-rowerowe/ znajdziesz różne zapięcia, z których możesz korzystać. Łańcuchy, pętle czy zabezpieczenia typu U-Lock, wybierz takie, które będzie komfortowe w użytkowaniu i będzie sprzyjać bezpieczeństwu Twojego pojazdu. Pamiętaj, aby wybierać te najlepszej jakości, mocne, trwałe i wytrzymałe oraz odporne nie tylko na przerwanie czy przecięcie, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =